Een bijzonder gunstige omstandigheid bij de voorbereiding en de verwezenlijking werd gevormd door de actieve industriali- satiepolitiek van onze regering. Zij schiep het klimaat, waarin onze jonge plant gedijen kon. En zij deed dat met een voortvarendheid, die maakte, dat de meestal langwijlige voorbereidingsperiode voor een brouwerij, bijzonder kort is geweest. Wij zijn haar daarvoor zeer erkentelijk. Het is deze maand nog maar een jaar ge leden, dat een begin werd gemaakt met de bouw van het fabriekscomplex. En na de bijzonder korte tijd van negen maanden naar ik meen wel een record in de wereld van de brouwerijbouw konden wij reeds met het brouwen van ons bier beginnen. Hoewel, uiteraard, aan heel de directie van de Amstel Brouwerij en haar medewerkers een woord van lof en dank toekomt, kan ik niet nalaten, met name in deze hulde te betrekken de heer Verspoor, die wegens gezondheidsredenen hier helaas niet aan wezig is. Hij heeft een groot aandeel gehad in de planning en de uitvoering van het tech nische werk en de snelle bouw is goeddeels daaraan toe te schrijven. Een intensief samenspel was nodig tussen Amstels Technische Dienst en onze archi tect, de heer Fresco. Ik breng hem hierbij hulde en dank voor het prachtige gebouw waarin wij werken. Onze bekende stadgenoot, de heer Tassan, heeft de bouw uitgevoerd, op een wijze, waarvoor wij grote bewondering hebben. Zonder de onuitputtelijke energie van vader en zoons Tassan was ons bouwprogramma nimmer op tijd voltooid. Ons respect en onze dank. Noemde ik reeds de steun van de Lands regering, ook het Eilandbestuur is ons binnen de grenzen van haar vermogen - steeds zeer ter wille geweest en heeft haar belangstelling voor dit project getoond. Ik zeg het daarvoor dank. Bijzonder erkentelijk zijn wij ook de hechte groep die, eenmaal van onze plan nen op de hoogte gebracht, ons moreel en materieel heeft gesteund. De beide ban ken die op zo voortreffelijke wijze onze aandelenemissie verzorgden. Onze collega's in de bierhandel, hier op Aruba en Bonaire. De vele handelaren en caféhouders, die belang namen bij onze vennootschap en niet in de laatste plaats, het publiek op onze eilanden, dat, als Drs. H. Sproei overhandigt de Prins een geschenk als herinnering aan de opening van de brouwerijop de voorgrond mevrouw Speekenbrink en de heer J. A. J. Sprock. 8

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 10