kwam, nog ingericht worden: legkelder, filterapparatuur, bottelarij. Dat toch medio december het eerste bier verkocht werd in de Antillen heeft vriend en concurrent zeer verrast. Directie zeer erkentelijk De oplossing hiertoe? zo vroeg de heer Van Marwijk Kooy en hij antwoordde zelf door te wijzen op de hem omringende men sen: de oplossing ligt in deze kamer, bij deze mensen, die met liefde hebben ge werkt in goede samenwerking, die hebben begrepen dat het van doorslaggevende be tekenis is, dat alle radertjes van het uur werk op de juiste wijze draaien. Hiervoor is de directie bijzonder erkentelijk. Niet alleen is alles op tijd klaar, maar tevens in goede staat en daardoor is deze brouwerij een toonbeeld in het gehele Caribische ge bied. Ieder der aanwezigen hoorde nu door de heer Van Marwijk Kooy memoreren wat zijn of haar aandeel was geweest: de heren Miedema en Verspoor, de grote voorbe reiders; de heer Kroon, die steeds zorgde dat de heer Miedema werd voorzien van de juiste gegevens; de heer Verspoor die de technische voorbereidingen heeft getroffen, samen met de heren Van Rijn en Van Aan de nol De lootjes zijn in het vat en dit wordt nu door de heer Van Rijn op deskun dige wijze heen en weer gerold om ze goed dooreen te schudden. gint bij marktonderzoek en besprekingen met officiële instanties, een materie waar de heer Miedema zich uitvoerig mee bezig houdt. Technische onderzoekingen lopen hiermee parallelhoe is de elektriciteits voorziening, hoe staat het met het water. Als dit alles bevredigend uitvalt, beginnen de ontwerpen vorm te krijgen op de teken tafel; er komt een kostprijsberekening tot standde tekeningen worden uitgewerkt en gedetailleerd; er worden inkopen gedaan, levertijden vastgesteld, verschepingen ge regeld; de architect en de bouwers moeten worden benaderd; de bouw voltooid zijn de, volgt de in bedrijfstelling. Al deze stadia hebben ook de geschiedenis van de Antilliaanse Brouwerij uitgemaakt. Met vooruitziende blik, stoutmoedigheid, durf en vakkennis is gewerkt. Op 23 janua ri 1959 ging de eerste spade in de grond. In oktober moest alles wat na de gistkelder De heer Verspoor heeft het kaartje met de naam van Fred Kroes erop uit het fust genomen en laat het aan de gespannen toekijkenden gegadig den zien. 7

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 9