Feestelijke bijeenkomst leidt tot „grootste gebeurtenis uit mijn leven" Fred Kroes is weg. Uitgeleide gedaan door enige familieleden, zijn verloofde en collega's van het Technisch Bureau (mej. Clydesdale en de heren Schoon hoven en Van Vliet) is hij zaterdag 16 januari j.l. met de Super Constellation PH-LKH Roe naar Suriname vertrokken. Vandaar gaat hij naar Curasao en dan via New York terug naar huis. Een droomreis, die hij op kosten van de Amstel Brouwerij mag maken. Deze enorme verrassing werd door ir. R. van Marwijk Kooy in een feestelijke bijeenkomst op woensdag 24 december j.l. in de Commissarissenkamer onthuld, in tegenwoordigheid van de directieleden de heren mr. Egberts, mr. Elink Schuurman en een twaalftal betrokkenen bij de voorbereidingen tot de bouw van de Antilliaanse Brouwerij. Probleem: water De aanleiding tot deze bijeenkomst was de grote tevredenheid van de directie over de vlotte totstandkoming van de Antilliaanse Brouwerij en het op tijd ter markt brengen van het Antilliaanse bier, het eerste bier dat in dat deel van het Rijk ooit is gebrouwen. Hoe dat kwam, onthulde de heer Van Mar wijk Kooy, toen hij de watersituatie op Curasao besprak. Behalve dat het water van slechte kwaliteit was (brak), waren de kosten een veelvoud van wat 't hier kost1). Deze moeilijkheid heeft het bierbrouwen aldaar steeds onmogelijk gemaakt. Hierin is nu verandering gekomen dat moest ook wel grondig geschieden, want het brouwen van een liter bier vereist nog altijd ten minste tien liter water (o.a. voor koelen en spoelen) en de kwaliteit van het water be paalt de kwaliteit van het bier. De heer Van Marwijk Kooy stond uitvoe rig stil bij de wordingsgeschiedenis van een brouwerij in het buitenland. Deze be- 1) Een kubieke meter water kost in Am sterdam voor huisgebruik een kwartje; in Willemstad ca. twee gulden Antil- liaans (4 gulden Ned.). Een nog wat beduusd glimlachende en gelukkige Kroes temidden der genen die zojuist met applaus hun instemming met zijn buitenkansje hebben betuigd. Mejuffrouw Clydesdale is nog aan haar laatste klapje bezig. 6

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 8