Terug uit Willemstad en.*. „Bijzonder prettig gewerkt" ,,W e hebben op Curasao bijzonder prettig gewerkt"zeiden de heren Wester- hop, Selling en Her blot, die zeven maanden in Willemstad zijn geweest en gewerkt hebben aan de voltooiing van de Antilliaanse Brouwerij. Ze waren op 16 november op Schiphol teruggekeerd en wij troffen hen twee dagen later (de verjaardag van Herblot) op het kantoor van de heer Verspoor waar zij verslag kwamen uitbrengen. De heer Verspoor had wel een verklaring voor hun enthousiasmeNatuurlijk is nieuwbouw prettig, het is werk dat je hier meestal niet zult vinden, daar kan je goed opschieten, maar als de brouwerij klaar is, is er vanzelfsprekend op het gebied van montage heel wat minder activiteit dan aan de brouwerij in Amsterdam" slaapkamers hadden met een aangrenzende gemeenschappelijke zitkamer. Het eten was er goed. Ze namen brood mee naar hun werk en zagen tot hun verbazing hoe de inlandse collega's hun schafttijd slapend doorbrachten: deze vlijden zich neer op de plaats waar zij werkten en vielen prompt in slaap Al mag de hitte na enige tijd niet meer zo werken als een hamerslag, zij doet zich toch gelden en maakt dorstig; de dag temperaturen liggen tussen de dertig en vijfendertig graden Celsius, de nachten zijn enkele graden koeler. Er wordt dus veel gedronken en de aannemer heeft daartoe op het werk een ton water neer gezet en iedereen put daaruit met een conservenblikje een natte teug; koel is die teug beslist niet, want die ton staat in de open lucht. Toen de gistkelder klaar was legden de mannen flessen water op de pekelleiding. Over die gistkelder vertelde Herblot„Er Ze waren op veertien april met het vlieg tuig vertrokken. Het was een lange reis, die via New York naar Curasao leidde. „Toen we aankwamen was het alsof we een klap met een hamer op ons hoofd kregen door die hitte", zegt Westerhof, „maar dat wende heel gauw". De werk tijden waren van kwart voor acht tot half een en van een uur tot vijf. De heer Van Rijn bracht hen met de wagen naar het werk en weer terug naar hun hotel. Dat was eerst Venezuela, maar al spoedig ver huisden zij naar de pasanggrahan (een soort gouvernementshotel) waar ze twee De werkzaamheden op Curacao van de he ren Westerhof, Selling en Herblot hebben aanleiding gegeven tot een aantal aanteke ningen, die wij onze lezers in dit nummer aanbieden. Een aardige aanvulling op hetJ geen geschreven is aangaande de feestelijke bijeenkomst in de commissarissenkamer Tijdens het onderhoud met de heer Verspoor (rechts) kwamen ook foto's van de Antilliaanse Brouwerij ter sprake. De heer Westerhof vertelt wanneer ze gemaakt zijn, terwijl de heren Selling (links) en Herblot toekijken. 4

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 6