„Lid en voorzitter" ook aanbeveling het werkschema op die vrije zaterdag zodanig te wijzigen, dat het is aangepast aan de vrije uren van de man. Als het getij verloopt, verzet men de bakens en men moet met zijn tijd meegaan. Een gezegde als: mijn moeder deed altijd op za terdag dit en dat of ik ben dat nu een maal gewend te doen op zaterdag be wijst dat men zijn tijd niet begrijpt. Ook de vader van de man placht op zaterdag dit en dat te doen, maar de zoon leeft in een nieuwe tijd, waarin hij voorlopig twee vrije zater dagen per maand heeft. Want vooruit gang is niet tegen te houden en het aantal vrije dagen zal in de toekomst ongetwijfeld worden uitgebreid. Het is daarom van groot belang nu reeds te beginnen met een gewijzigd denk- en werkschema, zodat de vrije tijd goed en zinvol besteed wordt. Vele gepensioneerden zullen ons kun nen vertellen, hoe belangrijk die aan passing is. Zij zullen u kunnen zeg gen, dat zij zich te laat hebben gerea liseerd, dat een vasthouden aan de oude gewoonten zowel voor de vrouw als voor de man ondoenlijk is, een voudig omdat een huwelijk, waarin de man niet op gezette tijden naar zijn werk gaat een andere polsslag heeft, dan een huwelijk waarin dit wel het geval is. Heel in het klein is dit het probleem, dat wij zullen moeten oplossen. Daarom is het nu nogde vrije zater dag en wij. Dat zal het blijven, tot wij een bedding hebben gevonden, waarin die vrije zaterdag even rustig en nor maal zal stromen als de zondag. En dan zullen wij de volgorde kunnen omdraaien en spreken vanwij en de vrije zaterdag. Deze drie heren zijn door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond benoemd tot elftalcommissie, belast met het kiezen van een elftal dat onze (hockey)kleuren zal verdedigen tijdens de Olympische Spelen te Rome dit jaar. De heren J. Anjema (coach) en P. Nefkens (lid) flankeren onze directeur mr. Elink Schuurman, die tot lid en voorzitter van deze commissie werd benoemd.

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 5