Sch°ts IN AMERIKA: IMPORTBIER LUXE Bier is een produkt waarvan de invoer be trekkelijk weinig tegenstand ondervindt van de zijde der Amerikaanse producenten (in tegenstelling tot de invoer van textiel of olie). De invoercijfers zijn op zichzelf niet hoog, de ingevoerde biersoorten zijn betrekkelijk duur en zijn daardoor luxedranken. Zij worden vooral gedronken door bierkenners Maar zij zijn geen serieuze concurrenten voor de massaconsumptie, aldus het maandblad Deutsche Getranke-Industrie. De invoer van buitenlands bier neemt ge stadig toe en dat wordt niet in de laatste plaats veroorzaakt door het feit dat in de afgelopen jaren vele honderdduizenden Amerikanen Europese landen hebben be zocht en aldaar de plaatselijke biersoorten hebben leren kennen en waarderen. Tot deze groep behoren ook de leden van de Amerikaanse strijdkrachten, die voor een deel jarenlang in Europese landen gesta tioneerd zijn geweest. Deze zijn in de loop van de tijd aan de Europese dranken gewend geraakt en willen deze na hun terugkeer in de VS blijven drinken. Zij stellen de invoer van deze biersoorten dan ook op prijs. Er bestaan duidelijke verschillen tussen de binnenlandse en de ingevoerde bier soorten. In het algemeen zijn de ingevoer de biersoorten zwaarder en hebben een groter alkoholgehalte dan de Amerikaanse. De eerste drie plaatsen op de ranglijst van bierimporteurs in de V.S. worden in genomen door Canada, Duitsland en Ne derland. Maar ook uit Denemarken, Noorwegen, Zweden, Engeland en Mexico wordt bier ingevoerd. Het buitenlandse bier bevat in de regel minder koolzuur dan dat in de V.S. Dat is het grootste verschil in smaak tussen het Amerikaanse bier en het buitenlandse. Sommige Amerikanen verbazen zich erover dat zij het Europese bier beter verdragen dan het eigen bier. Dat komt waarschijn lijk door het verschil in temperatuur: in Amerika wordt het bier veel kouder ge dronken dan in Europa. De importeurs waarschuwen ervoor het bier niet te koud te drinken, want zij zijn van oordeel dat de smaak eronder lijdt en een deel van het aroma teloor gaat. Maar men bedenke wel, dat de Amerikanen in het algemeen beter aan ijskoude dranken gewend zijn dan Europeanen. Amerikanen drinken ook witte wijn veel kouder, zelfs rode wijn wordt dikwijls ijskoud ge dronken. Bier wordt voornamelijk in de V.S. inge voerd verpakt in flessen en busjes. De voorkeur voor flesse- en blikbier wordt veroorzaakt door de televisie, want dit medium heeft de onverwachte ontwikke ling veroorzaakt dat tegenwoordig veel meer mensen 's avonds thuis blijven, men sen die vroeger zonder twijfel in café of bioscoop hadden gezeten. Deze soldaat van de in Duitsland geleger de Scots Guards amuseert zich best in onze ontvangkelder. Hij heeft met het oog op de foto zijn pet opgezet, die een nogal laagoverhangende klep heeft en een band met Schotse ruiten ten teken dat hij in een Schots regiment dient. Overigens behoren er zeer veel niet-Schotten toe. 26

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 28