«Jaarverslag Pensioenfonds Kort verslag vergadering Of» der neming sraad Ter voldoening aan artikel 1 van de Sta tuten laten wij hieronder de voornaamste punten van het aan de Amstel Brouwerij N.V. uitgebrachte jaarverslag over 1957 volgen. In de vergadering van 23 januari 1958 werd besloten tot een wijziging van het pensioenreglement ingaande 1 januari 1957, hetgeen een verbetering in de pensioen aanspraken der deelhebbers tot gevolg had. Hierdoor werd bereikt: 1. een verhoging van de pensioengrond slagen van achterliggende dienstjaren tot die per 31 december 1956; 2. een verhoging van het aantal dienstja ren, waarover het pensioen wordt be rekend tot 35, waardoor een pensioen kan worden bereikt van 70 van de gemiddelde pensioengrondslag 3. verhoging van de groepsmaxima der pensioenen. In verband hiermede wor den de uitkeringen op grond van de Algemene Ouderdomswet op het on dernemingspensioen in mindering ge bracht naar rato van het aantal dienst jaren tot een maximum van 80 Bovengenoemde wijzigingen in de pensioen toezeggingen zijn verwerkt in het nieuwe pensioenreglement, dat met terugwerken de kracht tot 1 januari 1957 in werking is getreden, nadat het op 19 april 1958 bij referendum door de deelhebbers werd goedgekeurd. De Amstel Brouwerij N.V. heeft ook in 1957 geen gebruik gemaakt van de in arti kel 7, lid 4 van het pensioenreglement ge geven mogelijkheid de deelhebbers in de jaarlijkse premie te laten bijdragen, zodat de gehele premielast door de brouwerij aan de Stichting werd vergoed. In het verslagjaar werden zesentwintig deel hebbers toegelaten en bij de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. ver- t zekerd, terwijl van vijf het deelhebber schap eindigde door ontslag en van drie door overlijden. Aan de daartoe gerechtigde deelhebbers, j die vertrokken, werd een uitgesteld pen sioen toegekend. Aan de weduwen van de drie overleden deelhebbers werd pensioen verleend. Op de aan de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen verschuldigde koop sommen wegens aan deelhebbers toegeken de rechten werd wederom een aflossing be taald. De administratie van de Stichting over be doeld verslagjaar werd gecontroleerd door de accountants Th. L. Limperg, die blij kens het aan de bestuursleden uitgebrachte rapport dd. 8 augustus 1959 deze in orde hebben bevonden. De wettelijke voorgeschreven verslagstaat over 1957 werd inmiddels aan de Verzeke ringskamer toegezonden. Aan de beurt van aftreden is het bestuurs lid de heer J. Broers, die zich herkiesbaar heeft gesteld. Amsterdam, 14 januari 1960. Het Bestuur. Onder voorzitterschap van de heer mr. E. J. Egberts is de ondernemingsraad op dins- i dag 22 december 1959 bijeen geweest. Over de pensioenboekjes kon worden mede gedeeld, dat deze vóór 31 december 1959 voor het grootste deel zouden zijn uitge- f reikt. Een klacht over de toepassing van de „Ar menwet", krachtens welke te hoge bijdra- i gen van werknemers worden verlangd bij het vaststellen van hun ondersteuningsplicht voor steunbehoevende familieleden, zal na- der worden onderzocht. Het zal moeilijk zijn aan de werking van deze wet een an dere wending te geven. t Voorts kwamen ter sprake die punten, wel ke inmiddels aan het eind van het jaar zijn gerealiseerd, zoals de veranderde werktij den, de vrije zaterdagen en de loonsverho ging- De goedkeuring van de Rijksbemiddelaars is niet verkregen voor een verbeterde schaal betreffende de merit-rating. Mr. J. C. Bossard 16

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 18