Op de hoge noren: derde van links is onze Exportcollega Van der Beek. SPORTIEVE VAKANTIE Weinigen zullen hun vakantie op zo spor tieve wijze doorbrengen als de heer J. C. van der Beek (22) van de afdeling Export, die de hem toegemeten jaarlijkse vrijheid al schaatsenrijdend heeft benut. Met een groep, bestaande uit tweeëndertig mannen en drie meisjes, heeft hij een paar weken gelogeerd in een jeugdherberg in Noorwegen en getraind. A Zo'n schaatskamp bevindt zich in Hamar, 150 km ten noorden van Oslo; hier ver bleven ze twee dagen tot de dooi inviel en kouder oorden werden opgezocht en ge- vonden in Roros, het koudste plaatsje in Europa, dat 3.500 inwoners telt. Iedere dag werd hier getraind onder leiding van de heer H. Buyen, de kampioen van 1941. In Roros is een atletiekbaan met een voet balveld in het midden; de baan wordt iedere dag ondergespoten en bevriest dan, waardoor een baan van vierhonderd meter uitstekend ijs ontstaat. Er zijn diverse van deze trainingskampen in Noorwegen en er zijn Noren die er het gehele winterseizoen trainen. De Neder landers vormen wel de grootste buitenland se ploeg en uit het kamp van de heer Van der Beek is ook het natuurtalent Liebrechts naar voren gekomen. De trainingsduur per dag hangt af van de persoonlijke gesteldheid en ook van de temperatuur, die soms wel daalde tot min twintig. Een speciaal diëet hebben ze niet gehad, al kregen ze wel vitamine-C-tablet- ten en natuurlijk veel vis. Wat is nu het doel van deze training? „Ik ben nu B-rijder en oefen me om A- rijder te worden. Misschien kom ik nog weieens in de kernploeg, maar dat is niet in de eerste plaats mijn streven", aldus de heer Van der Beek, wie het is aan te zien, dat de droge buitenlucht hem geen kwaad heeft gedaan. 13

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 15