Onthulling uit Cuba Uitverkoren op Nieuw-Guinea Tijdens een geanimeerd Amstelfeest in HollandiaNederlands Nieuw- Guinea, werd een verkiezing gehou den voor de titel van Miss Hollandia. Uitverkoren werd mevrouw F. Robert- van Krevelen, die wij hier zien met de grote wisselbeker Deze manifestatie was georganiseerd door de Amstel Brouwerij. Van Cuba is de onthulling gekomen wie onze brouwerij heeft gesticht. Op de basis van de Amerikaanse marine aan de Guanta- namo baai op Cuba kwamen een paar bui tenlandse oorlogsschepen op bezoek en The Indian, het weekblad van deze basis wijdt aan deze gebeurtenis natuurlijk de nodige aandacht. Tot deze schepen behoort ook H.M. Van Amstel en het blad vertelt dat dit schip op Curacao is gestationneerd. Verderop wordt vermeld, dat de naam Von Amstel niet alleen geëerd is door de vernoeming van dit smaldeel, maar ook door het Amstel beer, dat op de basis te koop is. „Von Amstel was een groot Hol lands admiraal in de zeventiende eeuw die een beslissende overwinning bevocht op de Engelse marine te Chatham, Engeland, in 1667 gedurende de Engels-Nederlandse oor log. Het bier is later op de markt ge bracht door de brouwerij van zijn neef", aldus The Indian. Jan van Amstel was een zeeheld, die met groot succes gestreden heeft tegen Zwe den, Turken en Engelsen. Zo was hij een van de bevelhebbers tijdens de tocht naar Chatham en voer samen met Jan van Bra- kel de ketting stuk, die over het water was gespannen. Van Amstel heeft zijn eigen naam ver loochend, toen hij als jongmaatje monster de op een oorlogsschip en hij noemde zich maar Jan van Amstel, omdat hij naar Am sterdam was uitgeknepen. DE PERZISCHE PRINSES Op zekere dag begint onze excursieleider (we noemen geen namen) aan een rond leiding en zijn enige gehoor wordt ge vormd door een paar fraaie meisjesoren, die toebehoren aan een donkerharig meisje. Bij het Technisch Bureau aangekomen geeft onze excursieleider een brief af c-n zegt: „Ik kom straks wel even hierover pra ten; 'k heb nu geen tijd, want ik ben een Perzische Prinses aan het rondleiden". Dit gestroomlijnde leugentje krijgt snelle benen. En terwijl de excursieleider en het (onvervalst Nederlandse) meisje hun wan deling vervolgen, rinkelen overal waar zij worden verwacht de telefoons. Met het ge volg, dat zij op diverse afdelingen door een licht buigende man met onderscheiding worden begroet. Komen deze functionaris sen binnen gehoorsafstand dan praat de ex cursieleider enige woorden Indonesisch en het meisje knikt dan begrijpend met haar fraaie hoofdje en laat zachtjes het geluid je o horen 12

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 14