Onze Amstelbode, niet de enige It Nederlandse avond in San Francisco Het is alweer enige tijd geleden november j.l. maar aangezien de foto nu pas op ons bureau gelegd wordt, willen u toch een afdruk tonen van een plaat die gemaakt is op de Nederlandse avond van het Filmfestival te San Francisco. Een avond, die bijzonder geslaagd is, hetgeen vooral te danken is aan onze heer Kick Kammeyer Van links naar rechts staan afgebeeld mevrouw Tjaardstra, een Amerikaans- Nederlands meisje (we schrokken van het schrale biertje dat zij tevoorschijn tovert), vice-consul J. Tjaardstra, mevrouw Van Tets en consul-generaal Wvan Tets. Er zijn nog steeds mensen, die naar aan leiding van De Amstelbode postwissels zen den voor biljartboekjes en calypsoplaten; deze worden hun dan ook prompt toege zonden. Dat het adres, Amstelbode Amsterdam (dus zonder het postbusnummer) iets te simpel is, bleek kortgeleden, toen er een postwis sel voor de Amstelbode binnenkwam bij het Dagblad De Tijd. „Dat is niet zo vreemd als het lijkt", ver telde ons een administratieve man van deze krant, die ons hierover opbelde, „want een goeie dertig jaar geleden hadden wij een krant van die naam. Het moet dus een post beambte van middelbare leeftijd zijn ge weest, die deze postwissel bij onze post heeft gesorteerd". De Amstelbode is van 1892 tot 2 april 1932 het ochtendblad van De Tijd geweest en na die tijd voortgezet onder de naam De Nieuwe Dag, die toen ook al lang be stond, maar in andere gebieden verscheen dan De Amstelbode. Overigens zijn er in loop der jaren wel vijf of zes bladen ge weest die Amstelbode heetten. Aldus de heer Couvée van het Persmuseum, die ons deze mededalingen deed. ONZE ENQUÊTE De enquête welke enige tijd geleden is ge houden met betrekking tot de personeels- of sportvereniging heeft een groot aantal reacties verwekt, waarvan er vele niet van belang ontbloot zijn. Een resumé van hetgeen men naar voren heeft gebracht is opgesteld en wij hopen spoedig mededeling te kunnen doen of en in hoeverre de zaak voortgang kan hebben. 11

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 13