IR L r L De spanning was verbroken en Kroes had vele handen te schudden. Toen na een tijdje de kamer door bijna ieder was verlaten, stonden de heren Elink Schuurman en Kroes bij elkaar en kreeg de laatste instructie wat te doenpaspoort, vi sum, brieven schrijven naar de West enz. enz. MOGEN WIJ KROES EVEN VOORSTELLEN? Fred Kroes is eenentwintig jaar en kwam in 1955 in dienst bij de Amstel Brouwerijeerst werd hij tewerk ge steld op de commerciële afdeling en werd op zijn verzoek overgeplaatst naar het Technisch Bureau, waar zijn taak voornamelijk bestaat uit het regelen van de verschepingen van allerhande beno digdheden voor de buitenlandse brou werijen, zoals de Surinaamse brouwerij, de Jordaanse brouwerij en de Antil liaanse; hierbij komt ook veel briefwis seling te pas. Fred is ongehuwd en woont bij zijn ouders. Ga je ze nu gauw opbellen? Dat kan niet, want ze hebben geen tele foon, maar ik ga wel met meer spoed naar huis, zei de aanstaande droomrei- ziger. Ik heb enige kennissen op Cura sao en die ga ik in elk geval bezoeken. U iveet hoe dat gaat, ze zeggen dan: kom me eens opzoeken als je op Cu rasao komt, misschien word je weieens uitgezonden door de brouwerij Hij glimlacht, en nu is het dan gebeurd. Dit is de grootste gebeurtenis in mijn leven Fred Kroes gaat de reis van zijn leven maken: eerst naar Paramaribo, dan naar Curasao en tenslotte via New York te rug. Maar hij zal ons, de achterblijvers op de hoogte houden van zijn weder waardigheden, in schrift en beeld, want gelukkig is Fred een enthousiast foto graaf Goeie reis! Waan het Antiliaanse bien vandaan komt Een detailopname van het complex geeft een beeld var. het hoge gebouw waarin, op de eer ste verdieping, het brouwhuis is gele gen; een halve ver dieping hoger lig gen de klaringskui- pen en nog hoger de moutzolder met -maalderijDe don kere verticale baan links is in werke lijkheid rood en be vat de silo. Toen de heer Niël deze foto maakte, waren de naam en het merk nog niet op het gebouw aange bracht, maar bij de opening zal dit wei het geval zijn. tfLs I 10

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 12