ger alle plechtigheden en bijeenkomsten zou moeten bijwonen. Allen moeten een gelijke kans hebben, al dus de heer Yan Marwijk Kooy. Met de leden van de montageploeg had hij een onderhoud gehad en deze waren het erover eens, dat zij hun plaats zouden afstaan ten gunste van iemand die Curasao nog niet kende. Wel hadden zij een voorstel ge daan: laat ons ieder de naam van een der aanwezigen op een kaartje schrijven, de naam van iemand, wie wij deze reis bij zonder gunnen, dan heeft deze een extra kans. Zo gebeurde en op een aparte tafel schre ven de drie mannen nu een naam op een kaartje. Er ging nu werkelijk iets van span ning optreden binnen de muren van de ge distingeerde Commissarissenkamer. Wie zou de gelukkige zijn? Spanning- De heer Van Marwijk Kooy deed nu in envelopjes kaartjes met de naam van elk der gegadigden en sloot deze zorgvuldig („dan duurt de spanning bij het openen langer") en overhandigde alle envelopjes aan de heer Verspoor. Deze deponeerde ze in een siervat, dat met zijn ongeverfde eiken duigen, omringd door glanzend ver chroomde hoepels, totnogtoe wat onbegre pen op een tafeltje had gestaan. Het dek sel werd vastgezet met een paar spieën en de heer Van Rijn rolde het fust nu heen en weer om een goede dooreenmenging te verkrijgen. Toen was het grote ogenblik aangebroken. De heer Verspoor (die evenmin zou mee- loten) deed een greep in het vat en nam er een envelopje uit. Niemand had meer voor iets anders oog dan voor de handen van de heer Verspoor die bedachtzaam en langzaam het kaartje tevoorschijn bracht: de naam die erop stond was van F. Kroes... Er ging een spontaan applaus op en de ge lukkige Kroes boog verrast en ontdaan het hoofd, hij glimlachte en toch was de volle omvang van deze verrassing nog niet tot hem doorgedrongen. Op de reiszei de heer Van Marwijk Kooy en uit flesjes die het Antilliaanse etiket droegen werden speciale Antilliaanse pul len met Amstel Gold tot de rand gevuld en deze werden geheven op het succes van Kroes. Het eerste Antilliaanse Amstel bier is alom op de Antillen verkrijgbaar en heeft een warme ontvangst gehad en een goede pers. Moge dat zo blijven. Nog een foto uit de bottelarij: de belangstellende toekijkers zijn de bouwers van de brouwerij, de heren Tas san sr. en jr. 9

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 11