I 10 december 1959 de eerste fles De allereerste Antilliaanse Amstel fles! Deze volzin schreef drs. Miedema ach terop de foto, die hij in Curaqao maakte en waarvan wij hierbij een afdruk plaatsen. Op dit spannende moment waren aanwezig de heren (v.r.n.l.) Obbes, Boudier, Falkenhagen (in zeer gebukte houding) Haggenmacher en Soleana; uiterst rechts het hoofd van Shery. Beveren. Deze laatste heeft meer dan één ontwerp voor een brouwerij op zijn teken tafel gehad en de vervaardiging van de gedetailleerde tekeningen is op sublieme wijze verricht. De heer Van Veen (wegens ziekte verhinderd deze middag) die een mooi succes boekte door een regeling te treffen met de KNSM voor de verscheping van grondstoffen en materialen; de heer Kroes, die hard moest werken om de be stellingen op tijd te laten komen; mejuf frouw Clydesdale, die de correspondentie voerde en als resultaat van haar werken op een dossier van vijf a zes klappers kan wijzen. De heer Van Rijn, die zeer goed heeft gewerkt, zodat de montage vlot en goed tot stand kwam; de heren Westerhof, Herblot en Selling van de montageploeg die zeven maanden op Curasao hebben ge zeten en die een zo groot werk zo goed hebben uitgevoerd; mejuffrouw Bosker, die een belangrijke rol speelde in sociaal op zicht, door contact met de gezinnen van de uitgezondenen te houden. De heren Obbes en Falkenhagen op dat moment op thuisreis werden evenmin vergeten, 's Morgens kreeg men een tele gram uit Willemstad, waarin wegens ziek te om assistentie werd gevraagd en reeds de avond van diezelfde dag was de heer Falkenhagen op weg naar Curasao. Woorden van lof vielen ook de architect, de heer Fresco, en de aannemer, de heren Tassan sr. en jr. ten deel. In deze mannen heeft de Amstel Brouwerij uitstekende medewerkers gevonden, wier aandeel in de bouw van grote betekenis is geweest. De Prins opent Brouwerijen bouwen is geen routinekarwei voor onze mensen, het is een uitzondering als zoiets gebeurt en het is daarom van bijzondere betekenis dat op zo unieke wijze een samenbundeling van intellect en krach ten tot stand is gekomen. Het is daarom te begrijpen, dat de directie zocht naar een middel om haar dankbaarheid jegens deze medewerkers uit te drukken. Tot de directie op de gedachte kwam één van hen, als hun vertegenwoordiger, uit te zenden om nu eens met eigen ogen het werk hunner hoof den en handen te kunnen zien. Dat zou dan moeten zijn gedurende de officiële ope ning welke door Z.K.H. de Prins der Ne derlanden verricht zal worden op 2} jan- nuari 1960, waarbij deze vertegenwoordi- 8

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 10