HIER BOUWT DE ANTILLIAANSE BROUWERU DE R IN DE BROUWERIJ AMSTEL ^^^AgmUAANV ïcTT N A ~T7. T zze/ /&e/ d/.' <^e i?, tfe zvz» Ae/ woord bouwt brouwt maakt staat erbij. Op 14 oktober j.l. kon deze letter worden toegevoegd aan het bord, dat eind vorig faar op het Scadta-eiland aan de Rijkseenheid Boulevard werd geplaatst. Die veertiende oktober was een gedenkwaardige dag, want het was acht maanden en drie weken geleden dat de eerste spade voor de bouw van de Antilliaanse Brouwerij in de grond was gestoken. Uiteraard is aan deze tech nische werkzaamheden een intensieve voorbereiding door de Economische af deling voorafgegaan. Om dit resultaat te bereiken is er hard, heel hard gewerktdoor de architect, de heer Fresco en zijn medewerkers, de aan nemer Tassan met zijn mensen en de heren Van Rijn, Westerhof, Herblot, Selling, Brugman en Obbes, bijgestaan door plaat selijke isoleerders en handlangers. Maar het is gelukt en zo konden de heren Hag- genmacher en Boudier op die veertiende oktober het eerste brouwsel maken. Het brouwen verliep naar wens en daarom hulde aan alle medewerkers daar op Curasao. Niet alleen zij op Curasao verdienen een compliment, maar ook de medewerkers op het bureau van de heer Schoonhoven, die in één jaar tijds honderden opdrachten voor de inrichting van de brouwerij moes ten afhandelen, alle verschepingen moesten regelen en dagelijks een omvangrijke cor respondentie met de bouwleiders overzee moesten voeren. Het spreekt vanzelf, dat ook de tekenkamer van onze technische dienst een groot aandeel in het vlotte ver loop van de inrichting van deze brouwerij heeft gehad. Het maken van het ontwerp van de brouwerij met de complete in richting was een omvangrijk karwei. Ook de montagetekeningen werden vrijwel alle maal in Amsterdam gemaakt. De machines kwamen in hoofdzaak uit Nederland, maar ook in Duitsland (o.a. de inrichting van het brouwhuis), Zweden, België, Engeland en Amerika werden opdrachten geplaatst. Als alles verder volgens de plannen ver loopt, zal vóór Kerstmis het flessebier op de markt komen; in januari zal ook bier op fust worden afgeleverd. Naar vatbier is op de eilanden grote vraag. De officiële opening van de Antilliaanse Brouwerij zal in januari I960 geschieden. In het volgende nummer van Het Sponga» komen wij hierop nader terug. H.J. B. V. De heren Herblot, Selling en Westerhof, die zeven maanden in Willemstad hebben gewerkt aan de inrichting van de Antil liaanse brouwerij zijn inmiddels terug gekeerd. Over hun ervaringen in de West hopen wij in het volgende nummer te vertellen. TISTOCHWAT Een gewoon potlood kan gemiddeld 45.000 woorden schrijven of een lijn trekken van 56 km. Een libel heeft vier vleugels; het is het enige vliegende dier dat achteruit kan vliegen. 6

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 8