Nationale Biertapwedstrijden Voor de zevende maal Voor de zevende maal zijn in ons land Nationale Biertapwedstrijden gehouden en weer hebben ploegen en individuele deel nemers in uiterste concentratie de bier kraan en de bierspaan gehanteerd om de bierschone glazen zo goed mogelijk te vul len met het door bierschuim gekroonde gerstenat. Op donderdag 15 oktober zijn de finalis ten in Bellevue aangetreden en onder het oog van de jury, waartoe ook onze heer P. Kranenberg behoorde is om dit jaar lijkse biertapkampioenschap gestreden. Vooraf had een bijzondere plechtigheid plaats, want toen werden onder auspiciën van het piepjonge Ridderschap der Bier tappers, een nieuwigheid voor zover het bier betreft, door de grootmeester van het ridderschap, de heer ir. G. Kirchmann, tevens voorzitter van de propaganda- commissie van het CBK, de drie technische adviseurs van de jury tot tapmeester ge slagen. Dit waren de heren D. Aartse Tuyn, E. M. Buter en A. Jens. Zij werden omhangen met een lint in de nationale kleuren waaraan een zilveren plaquette hing. waarop het brouwerswapen stond afgebeeld. Na het bekendmaken van de uitslag van de wedstrijd, werden de kampioenen als eerste leden van het Ridderschap der Bier tappers geïnstalleerd door de heer Kirch mann, hierin bijgestaan door de nieuw benoemde tapmeesters. afnemers ook dit jaar weer aan de vele biertapwedstrijden door het gehele land hebben meegedaan. Nog verheugender is het, dat bij deze wedstrijden vijfenvijftig prijzen te beurt vielen aan eenmanszaken waar Amstel bier wordt getapt, terwijl eenenzestig teams uit zaken waar ons bier gaat, prijzen in de wacht sleepten. Nogmaals, dat is zeer verheugend, maar dat is niet het belangrijkste. Het belang rijkste is, dat zovelen blijkbaar het bier zo'n goed hart toedragen, dat zij hun be kwaamheid in het behandelen ervan graag aan die van anderen willen toetsen. Dat is belangrijk en verheugend, want daardoor mogen wij, die steeds met grote zorg het Amstel bier brouwen, ervan verzekerd zijn, dat talloze afnemers in den lande ervoor waken dat de consument dat uitstekende Amstel bier op uitstekende wijze gereser veerd krijgt. En wat mogen wij meer ver langen...? Daarom is de attentie die onze directie de winnaars dan ook telkenjare doet toekomen bijzonder op haar plaats. FRANKIE FIT IS TERUG! enige jaren geleden in onze buitenlandse reclame dappere dingen deed na het nutti gen van een glas Amstel bier, is terug. Kortgeleden is in Joop Geesinks Dolly- wood een poppenfilm van Frankie Fit ge reedgekomen, bestemd voor vertoning in bioscopen in het buitenland. Deze film in kleuren duurt vier minuten en geeft een episode weer uit het leven van een man in de rimboe. Plotseling blijkt het bier op te zijn, hetgeen grote verslagenheid teweegbrengt. Maar gelukkig is er een koen vlieger die in een eenmotorig vliegtuig een kist bier aanvoert, zij het dan op ongebruikelijke manier, want het vliegtuig stort neer. De flessen worden her en der verspreid, tot grote vreugde van het dierenrijk, dat zich onmiddellijk te goed gaat doen onder het zingen van vrolijke liederen. Gelukkig is de piloot ongedeerd en breed lachend overhandigt deze Frankie Fit een fles, die hem ter plaatse ledigt en tenslotte zijn goedkeuring ondubbelzinnig uit. Een leuk filmpje. We behoeven u niet aan te sporen hem te gaan zien, want de ver toning is voorbehouden aan het buitenland. NIEUWE AMSTELPLAAT Voor het buitenland. Vers van de matrijs is een dansplaat ge komen, die in opdracht van de Amstel Brouwerij is vervaardigd door Philips Phonografische Industrie. Frans Poptie en de zijnen spelen een aantal melodieuze nummers, onderbroken door dialoogjes in vijf talenEngels, Frans, Spaans, Italiaans en Zweeds. Tussen de dansjes wordt in een van deze talen een gesprekje gevoerd dat eindigt met een vraag. Deze vragen zijn van dien aard, dat ze door degenen in wiens taal ze gesteld zijn, vrij gemak kelijk beantwoord kunnen worden. Onder het verder dansen kan men dan over het antwoord nadenken en als men het juiste antwoord opzendt naar de afdeling Publi citeit ontvangt men een verrassing. 4

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 6