Afscheid H. J. Dannenburg Bestel personeelsbier zó! MSIII De heer Dannenburg temidden van vrouw en kinderen tijdens de afscheidsbijeenkomst. Op zaterdag 3 oktober j.ll heeft de heer H. J. Dannenburg van het smederijmagazijn wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid genomen van de brouwerij waar hij achtendertig jaar werkzaam is geweest. In het bijzijn van zijn vrouw en kinderen werd hij achter eenvolgens toegesproken door de heren mr. Egberts, Stomps, Binnendijk, Voet en Koch, die allen waarderende woorden wijdden aan het vele wat de heer Dannen burg voor het bedrijf heeft gedaan. De heer Koch belichtte overduidelijk de fi guur van de heer Dannenburg in het vak verenigingsleven. De aangeboden geschen ken onderstreepten het gesprokene. We wensen de heer Dannenburg nog een lang en gelukkig leven. Daar gebleken is, dat velen niet weten hoe en wanneer personeelsbier besteld dient te worden, geven wij nogmaals de „spelregels", met het verzoek zich daaraan strikt te houden. Het is een ieder duidelijk, dat het bestellen van personeelsbier bij het Loon- bureau een privé-aangelegenheid is, die derhalve alleen in eigen tijd kan plaatsvinden, d.i. tijdens de lunchpauze van 12.30 tot 13 uur en tevens voor het weekpersoneel van 17 tot 17.30 uur. Alleen voor speciale gevallen wordt op deze regel een uitzondering gemaakt. Degene, die dus een normale werk tijd heeft, en dit geldt zowel voor het week- als maandpersoneel, moet op de vastgestelde tijden zijn/haar bier bestellen. fcHet thuisbezorgen kan alleen geschieden op de eerste vier werkdagen van de week, dus niet op vrijdag en zaterdag, terwijl het op zaterdag tevens niet mogelijk is bier te bestellen. Per maand kunnen maximaal twee kisten bier tegen contante betaling besteld worden, t.b.v. het betrokken personeelslid en niet voor familie of kennissen. Terugbetaling van statiegeld vindt eveneens op de bovenvermelde tijden plaats tegen overlegging van het ontvangstbewijs voor ledige emballage, welk bewijs door de chauffeur of controleur bij inlevering van de ledige emballage wordt afgegeven. HET LOONBUREAU Deze regeling geldt uiteraard voor Amsterdam. 3

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 5