De Tandarts: uw hulp en raadgever Vindt u het ook zo naar om naar de tand arts te gaan? Wacht u daarom ook zo lang mogelijk? Verzoekt u ook om de tand of kies maar te trekken (zodat er tenminste niet ge boord behoeft te worden) Zeer velen onder onze lezers zullen beves tigend op deze vragen antwoorden. Want, o, die tandarts en o, die boorDaar helpt niets aannoch de vriendelijkheid van de arts, noch de gemakkelijke stoel, noch de schoonheid van zijn assistente of de pro perheid van zijn instrumenten. Maar toch, wij allen moeten eraan geloven, omdat niet één modern mens door de caries (de ziekte die ons gebit aantast) kwordt gespaard. "En nu weten wij (of we ernaar handelen is een andere zaak) dat goed borstelen actief die caries bestrijdt, maar in hoeveel gezinnen heeft IEDERE huisgenoot een EIGEN tandenborstel En in hoeveel ge zinnen gaan de huisgenoten ieder halfjaar naar de tandarts? Natuurlijk hebben we uitvluchten te over om niet te gaan, maar deze uitvluchten verliezen veel van hun kracht vcor ons personeel en hun huisgenoten, die bij de bedrijfstandarts terecht kunnen. Na het maken van een afspraak kan men door hem regelmatig worden geholpen tegen tarieven, die zeer laag zijn. Zo'n behande ling duurt niet lang en na tien minuten is men in de meeste gevallen weer op zijn werk terug. Maar hoevelen doen het? Wachten, wach ten, uitstellen, tot... ja, tot de pijn niet meer is weg te dringen en we wel móeten. Van kleinmoedigen worden we opeens resolute doorbijters.' haal alles er maar uit, zeggen we, dan zijn we tenminste van de pijn en alle narigheid af. Het is een cirkelgang die begint met te lang wachten, dan krijgen we pijn, gaan naar de tandarts, die ons niet meer kan helpen zonder ons pijn te doen, we schrik ken zo, dat we ons voornemen voorlopig Eenvoudig is het niet een partij Amstel bier aan wal te brengen in Kemeri, Nieuw-Guinea. Dit blijkt duidelijk uit deze foto, die gemaakt werd door de heer E. van Ifsseldijk, in de Geelvinkbaai. Het bier was aangevoerd met het m.s. Sungei Bila en werd met kleine vaartuigen via ondiep water naar land gebracht. Het motorschip behoort aan de KPM, bij welke maatschappij ook de heer Ifsseldijk werkzaam is en die wij bijzonder erkentelijk zijn voor de blik die hij onze lezers gunt in het leven van dit rijksdeel overzee. 1

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 3