Dichterlijke dank voor koelkast De vreugde van vele winnaars van koel kasten was vaak ontroerend. Bij de een uitte zich deze zo, bij een ander geheel tegengesteld. Bij het gezin Dekkers-Borremans in Woensdrecht was tijdens de overdracht van de kast een familielid aanwezig, die een toepasselijk gedicht had geschreven, dat bij Wijze: Een café zonder bier. deze gelegenheid vaak gezongen is, op de wijs van het lied „Een café zonder bier" van Bob Schoepen. Wij laten het hier volgen, zodat onze lezers een indruk kunnen krijgen van het geen aan het winnen van de koelkast is voorafgegaan. In Woensdrecht daar is het vandaag weer eens feest Mijn zuster is ook eens gelukkig geweest Wij kwamen daarom ook maar gauw eens naar hier Om eens fijn te genieten van 'n fles Amstel bier. Op zekere dag dacht mijn zuster een keer 't Is niet zoveel moeite als ik dat probeer Een slagzin die zette zij toen op papier En stuurde die met een postzegel naar Amstel bier. Die zegel dat was watdat ging toen heel raar Zij bedacht zich en stuurde hem gauw achterna(ar) Maar dat is niet erg, de koelkast is hier En wordt nu gedoopt met het goeie Amstel bier. En nu vrienden, dit nog voor de laatste keer Als jullie bier drinkt, blijf dan ook altijd heer ln café of in kroegen dat geeft toch geen geen zier Maar vraagt dan toch steeds maar een fles Amstel bier. J. Borremans Zestig dagen lopen Zestig dagen lang is Wolfgang Britzwein (een pikante naam voor iemand die in een brouwerij werkt) op voetreis door Europa geweest. Op de drieëndertigste dag be zocht hij de Amstel Brouwerij. Hij vertel de: „Ik ben zevenentwintig jaar en werk zaam in het brouwhuis van de Germania Brouwerij in Munster Westfalen. Van mijn directie heb ik zestig dagen vrij gekregen om die voettocht te maken en als ik erin slaag aan alle voorwaarden te voldoen wordt mijn salaris doorbetaald en krijg ik tweehonderd liter bier. Die voorwaarden zijn, dat ik in Nederland, België, Frank rijk en zelfs in Zwitserland alle brouwerijen moet bezoeken tot een afstand van tweehonderd km van de grens van die landen. In elke stad waar ik kom moet ik tien café's bezoeken en als bewijs in mijn boek een handtekening van de beheerder van deze etablissementen vragen en tevens een bierviltje of suikerzakje of iets der gelijks meebrengen." Deze voorwaarden zijn niet mals en zeker niet voor wat betreft Nederlanddoor de geringe oppervlakte van ons land wordt hij gedwongen alle brouwerijen te bezoeken, want geen enkele van deze bedrijven ligt verder dan tweehonderd km van een der landsgrenzen. Tevens zal hij in ons land ongetwijfeld de meeste café's bezoeken. Wat dit aangaat is het hem door ons gemakkelijk gemaakt. De heer Struiksma heeft hem langs tien café's in de buurt van onze brouwerij gevoerd om hem het zoeken naar café's te besparen. Bovendien werd hem een tientje zakgeld verstrekt, want de ondernemende jongeman moet zichzelf be druipen gedurende zijn reis. Opgewekt is hij zijns weegs gegaan, de vierendertigste dag tegemoet. Ongetwij feld zullen wij nog van hem horen hoe hij is gevaren en of hij zijn salaris inderdaad en wel op deze zeer originele wijze heeft verdiend. 22

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 24