bierbrouwerijen Een kleine tweehonderd functionarissen met hun dames, die betrokken waren bij de wereldkampioenschappen wielrennen, zijn donderdag 13 augustus j.l. de gasten van de Amstel Brouwerij geweest. Afkomstig uit allerlei landen, spraken zij allerlei talen, een feit waarmee bij de rondleiding terdege rekening gehouden moest worden. Onder de bezoekers bevonden zich de president van de Internationale Wielrenunie, Adriano Rodoni, diverse andere bestuursleden van deze unie, dr. P. van Dijk, voorzitter van de K.N.W.U., de heer D. Bes- sem, directeur van het Olympisch Stadion en vele bestuursleden van de diverse landelijke wielrenunies. Na de rondleiding werd de koffiemaaltijd gebruikt in onze ontvangkelder, waar nog zelden een zo groot gezelschap had getafeld. Op de foto is een gedeelte van deze groep te zien. Derde en vierde van rechts het echtpaar fan en Fanny Blankers; de heer Blankers was aanwezig in zijn kwaliteit van sportverslaggever. Het getal derzelven was in oude tijden zeer groot, zoo dat alleen in Gouda en Delft, zoo men de beschrijvingen dier steden geloof mag geven, er twee a drie honderd voor handen waren, terwijl men er nu in elke stad geen vier vindt opge geven. Het spreekt van zelve, dat het meerder gebruik van koffy en thee, van den wijn onder de hoogere en van de jenever onder de mindere standen, van het verval de oorzaak zijn. Matige belastingen kunnen alleen den kwijnenden staat van de aan de algemeene slooping ontkomene brouwe rijen opbeuren en welligt zoude het niet ongeschikt zijn, daar men toch het bier- brouwen als een vervallen tak van industrie moet beschouwen, dat men ter opbeuring en te gemoetkoming der brouwers hun eene kwijtschelding van 10 of 20 Pet. toe stond van hetgeen zij aan de belasting op de bieren verschuldigd zijn. (Uit het rapport aan Z.Exc. de minister van Binnenlandse Zaken, nopens de tegen woordige staat van de handel, de scheep vaart, het fabriekswezen, de visserij, de mineraio gische voortbrengselen en de hout teelt in Zuid-Holland, 21 Februari 1817). 7

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 9