APARTE TAFELS Bij de opvoeringen van Aparte Tafels, het toneelstuk van Terence Rattigan in de stads schouwburg van Göteborg speelde ook Amstel bier mee. Het had uiteraard een zwijgende rol, maar speelde deze op overtuigende wijze, zoals op deze foto te zien is. De spelers zijn Ingrid Andersson en Lars Engström. Op de tweede verdieping van het hoofd kantoor bevindt zich tegenover de deur van de afdeling Export de telefooncentrale. Hier troffen wij een druk schakelende, schrijvende en telefoonnummerszoekende mejuffrouw M. Steinmeijer, een van onze telefonistes, die voor veertien inkomende lijnen zorgen. Maar dat niet alleen, want tot haar werk behoort ook het aanvragen van interlocale gesprekken, het bedienen van het oproepsysteem. „Veertien lijnen is eigenlijk teveel voor één telefoniste", zegt mejuffrouw Stein meijer, „tien is het maximum en daarop is de bedieningstafel ook ingericht. Druk? Druk is het hier daarom altijd en natuur lijk is het in de zomermaanden nog druk ker. Behalve voor de Amstel Brouwerij en de Poviet Komen hier ook de gesprekker binnen voor de Jel-combinatie en de Rob Verkoopcentrale, terwijl eveneens de in ons bedrijf werkzame opzichters van de bouw en verbouwondernemingen via onze cen trale bereikbaar ziin". De dames Steinmeijer en L. Evers worden in hun drukke taak terzijde gestaan door mevrouw H. Hessels, die de knoppen, de draaischijf, de boeken en de andere be scheiden overneemt gedurende het koffie drinken. Meestal werken de dames afwis selend, met dien verstande dat de een de centrale bedient terwijl de ander zorgt voor de vervaardiging van de fotocopieën, waar voor een fraaie installatie beschikbaar is. Hoe de werkverdeling in de naaste toe komst zal zijn, als er een tweede bedie ningspaneel geïnstalleerd is, hebben wij nog niet vernomen, maar de drukte zal et niet minder om zijn, zij het dan, dat men deze dan gezamenlijk kan verwerken. 3

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 5