De ondernemingsraad vergaderde Op 21 augustus j.l. kwam de Onder nemingsraad in vergadering bijeen onder voorzitterschap van mr. E. J. Egberts. Naar aanleiding van de notulen wordt medegedeeld dat niet kan worden ingegaan op de suggestie de vakantiespreiding in te krimpen tot acht perioden van twee weken in plaats van tien perioden van twee weken. Aangaande pensioenboekjes kan de voor zitter tot zijn genoegen mededelen, dat alle berekeningen thans zijn gemaakt en dat men is begonnen met het in orde maken van de pensioenboekjes. Hij kan op grond hiervan de toezegging doen dat voor het eind van dit jaar de zaak geregeld is, zodat dan een ieder zijn pensioenboekje zal krijgen; tevens zal dan de groeps indeling bekend zijn. De kwestie van de bijverzekering is nog in het stadium van voorbereiding en stu die; toch hoopt de voorzitter dat ook deze kwestie op 1 januari haar beslag zal hebben gekregen. Vervolgens bespreekt de voorzitter het jaar verslag 1958 en geeft toelichting op de vragen die worden gesteld. Hierna volgen enige mededelingen over de gang van zaken in het lopende jaar. Ten aanzien van de buitenlandse brouwe rijen kan worden gemeld, dat zowel het bedrijf in Suriname als in Jordanië goede omzetten heeft behaald. De bouw van de brouwerij op Curasao vordert overeen komstig de plannen. Bij de rondvraag worden enige opmer kingen naar voren gebracht en voorstellen gedaan om verbetering te brengen op ver schillende gebieden. Zo bijvoorbeeld het voorstel om warm eten te verstrekken in dien door bijzondere omstandigheden op zondag zeer lang moet worden over gewerkt; voorts om zo mogelijk meer vrije ruimte te laten bij het loodjesbord bij de portier. De voorzitter zegt toe deze punten en voorstellen tot verbetering in overweging te nemen. Voorts deelt hij mede, dat het noodzakelijk is gebleken een nieuwe vakantieregeling voor de maandgelders te ontwerpen daar de bestaande in de huidige omstandigheden niet meer voldoet. De Ondernemingsraad brengt zijn waar dering naar voren voor de gratificatie, die in verband met de grote drukte aan het personeel is gegeven, en ook voor de wijze waarop dit is geschied. De voorzitter brengt de grote waardering van de directie tot uiting voor de pres tatie die velen onder ongunstige omstandig heden gedurende de warmteperioden heb ben geleverd. Het verzoek om gemaakte overuren te mogen opnemen op de zaterdag voor men met vakantie gaat, moet door de voorzitter, hoe zeer ook tot zijn spijt, van de hand worden gewezen, daar dit in de vakantie maanden te storend zou werken op de normale bedrijfsbezetting in de fabriek. Hierna is de vergadering gesloten. Mr. J. C. Bossard, secretaris. Bezoek uit Curagao Tijdens een recent bezoek van onze agent op Cura sao, de heer A. Sprock, werd in de com- missarissenkamer van ons hoofdkantoor deze foto gemaakt. V-l.n.r. de heren Peters, Paffen, Sprock, Elink Schuurman en Miedema. 1

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 3