Afscheid AFSCHEID B. BRUGMAN Op vrijdag 5 juli vond in de machine werkplaats het afscheid plaats van onze vriend B. Brugman, die op 6 juli per vliegtuig naar Curasao vertrok om aldaar de functie van chefmachinist in de An tilliaanse Brouwerij te gaan vervullen. In een vlotte en geestige toespraak sprak A. Binnekade hem toe, en bedankte hem voor alle vriendschap die wij van hem ondervonden hebben; hij wenste hem in zijn nieuwe functie veel geluk en voor spoed toe. Namens alle chefs en collega's overhandigde hij Brugman een boekwerkje over de schoonheid van Amsterdam als blijvende herinnering aan zijn verblijf op de Amstel Brouwerij. Namens de brandweerploeg, waarvan Brugman deel uitmaakte, overhandigde de heer Struiksma hem een doos sigaretten onder dankzegging voor zijn medewerking. Brugman dankte allen voor de vriendschap en medewerking die hij altijd van allen had ondervonden en sprak de wens uit aan de verwachtingen die men van hem had te kunnen voldoen. J. J. A. de Vries, afd. Mach. Werkplaats AFSCHEID K. F. TOPS In de kantine heeft de heer K. F. Tops zaterdag 20 juni afscheid genomen van chefs en collega's in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werd o.a. toegesproken door de heer Stomps, die herinneringen opriep uit de negendertigjarige loopbaan van de heer Tops. In 1920 kwam deze op eenentwintigjarige leeftijd in dienst en was tientallen jaren werkzaam in de gistkelder. Een zeer on fortuinlijk avontuur beleefde hij op zekere dag toen hij door een drijfriem werd ge grepen en opgetrokken tot aan de as, waar hem de kleren van het lichaam werden gescheurd. Toen de stroom was uitgescha keld en men had vastgesteld dat Tops nog leefde en zelfs niet zwaar gewond was, is er een foto van het afschrikwekkende tafereel dat de om de as gewonden kle- dingflarden vormden. Deze foto, waarvan hij het bestaan niet vermoedde, werd Tops door de heer Stomps overhandigd en bij deze zwarte herinnering aan zijn jonge jaren werd hij even stil. Maar er werden uiteraard ook andere geschenken overhan digd. Onder meer had men gezorgd dat er een grote pot was, gevuld met zure haringen, waarop Tops bijzonder dol is. Verder was er de gebruikelijke envelop met inhoud en een plant voor mevrouw Tops. Wij wensen de heer Tops nog vele jaren in goede gezondheid toe om van zijn pen sioen te genieten. Op het moment dat de heer Stomps de scheidende heer Tops de foto liet zien, werd deze opname gemaakt. 30

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 32