W., J. en S. ZEVENSTER 120 jaar 600 pond AFSCHEID J. ZEVENSTER Zaterdag 29 augustus j.l. werd de heer J. Zevenster zestig jaar. Daarvan had hij ruim achtendertig jaar in de kelder (zowel tap- als legkelder) dienst gedaan en volgens de oude pensioenregeling kon hij deze dag als zijn laatste werkdag beschouwen. De heer Zevenster, die ongehuwd is, had voor dat afscheid zijn neefje meegebracht en samen zaten zij achter de tafel die voor dergelijke gelegenheden goede diensten be wijst. De heer ir. Van Marwijk Kooy sprak over de lichaamskracht van de schei dende, die evenredig is aan zijn morele kracht. Hij sprak er zijn bewondering over uit, dat Zevenster altijd zijn werk zo goed gedaan heeft in de kelder, die nat, koud en donker is. Behalve een foto van het be drijf overhandigde de heer Van Marwijk Kooy een pul als verjaardagsgeschenk. De heer Stomps sprak van de prestaties van Zevenster die niet onderdeden voor zijn postuur, een goed collega, die het heeft gepresteerd in al die achtendertig jaar niet eenmaal te laat te komen. Hij dankte hem voor zijn werk en de zorg die hij aan het bier heeft besteed. Dat hij nu met pensioen gaat zal niet betekenen dat hij stil zal zitten, want hij heeft een hobby, namelijk duiven, die hem veel werk geeft. Tweede keldermeester, de heer F. Falken- hagen heeft jarenlang met Zevenster sa mengewerkt en heeft een rekensommetje gemaakt aangaande het bier dat „door zijn handen" is gegaan. Gezien de doorsnede van de slangen in de kelder en de hoe- 27

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 29