We konden het ons voorstellen. In de eet zaal zaten honderd Amerikaanse jongelui, leerlingen en oud-leerlingen van middel bare scholen in de Amerikaanse staat Michigan, die tesamen de Michigan Cho rale vormen. Dit koor reisde twee maanden door Europa. Ieder die iets van jeugdwerk afweet zal begrip hebben voor de zware taak welke de leiding van dit koor vervul de. Niet dat deze groep bijzonder moeilijk zou zijn. Integendeel, voor het merendeel komen deze jongelui uit een goed milieu en bovendien zijn zij uitgekozen uit de koren van diverse scholen; niet alleen om hun vocale kwaliteiten maar ook wegens hun gedrag. „Want", zegt mevrouw Rachel Andresen, de directrice, „het doel van ons koor is Amerika door middel van de mu ziek nader te brengen tot de volkeren in andere landen. En tevens door deze kunst, die een der oudste ter wereld is, begrip en vriendschap te ontwikkelen En hoe zou dat kunnen met een kudde onhandelbare, onverschillige en aanstootgevende jonge lui?" Rustig en gedisciplineerd zaten ze in de eetzaal, geen opgewonden stemmen, geen geschreeuw en na afloop van de maaltijd stonden ze op om zich naar de conver satiezaal te begeven. Ze hadden hun uni form nog aan; grijze rok of lange broek en donkerblauw jasje met een harp gebor duurd op de linker voorzijde. In dat uni form hadden zij 's middags een uitvoering gegeven, staande op de trap van het hoofd kantoor. Reeds vrij spoedig na de aanvang van dit merkwaardige concert was er een meisje flauw gevallen, maar ze moest wachten tot de twee coupletten waren ge zongen van het lied dat men juist ten ge- Mevrouw Bernice McCoy kwam ons in de hal van hotel Fleissig met uitgestoken hand tegemoet. Het speet haar dat ze de excursie naar de brouwerij niet had kunnen meemaken. Samen met haar echtgenoot, de heer Lester McCoy gingen we aan tafel en toen zette mevrouw McCoy een wekkertje naast haar hord. „Ja, ziet u, we moesten van de week erg vroeg op en toen hebben we van een van de jongelui een wekker geleend. Alleen we weten niet meer van wie" Gezang uit HONDERD JONGE KELEN vulde de hal van het hoofdkantoor.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 24