BINNEN gisterije „En Aemstels bier de dorst verjaeght!", aldus declameert de heer Ten Cate op de volle Dam, terwijl de andere equipeleden zich naar de klok spoedden voor het vertrekstempel. nagestaard door tallozen voorbijgangers. Door deze geslaagde wagentocht was de herinnering aan de mislukte sledetocht al goeddeels uitgewist en al hebben wij geen prijs in de wacht gesleept, de naam van ons product en ons bedrijf is op opval lende wijze onder de aandacht gebracht van duizenden. Twintig jaar lang werd een Japanse arbei der in Hokkaido dronken als hij maar iets gegeten had. Na iedere maaltijd, ook zon der alkoholhoudende dranken, verwijdden zich zijn bloedvaten, ging zijn adem zwaar en versnelde zijn hartslag. Professor Sjoed- sji Sasaki van de afdeling Bacteriologie van de Universiteit te Hokkaido heeft nu de oorzaak van het symptoom kunnen vast stellen. De arbeider had een gistplantje (Candida albicans) in zijn maag, waardoor dit orgaan alle zetmeelhoudende voedsel in alkohol omzette. Professor Sasaki ver klaarde dat hij aannam dat het plantje bij het gisten van alkoholische dranken ge bruikt kon worden. De patiant werd in elk geval van zijn kwaal afgeholpen. GYSBRECHT VAN AEMSTELBIER Treurspel in onnoemelyck veel Bedryven; PersonagiënDe Heer Gysbrecht van Aemstelbier, Coen van Zaenen, Zylstra de Spie, Rey van Koeckhappers, Rey van Jansenisten, Rey van Aemstelbierblicken. Nu stelt het Puyck van droge Keelen Om schor van Woede op te spelen, Vermits het Water, dat de Streeck Van Aemsterdam en Zaenlandt beyde Al Eeuwen van elkander scheydde, Te breed voor breede Blieken bleeckl Waerom de Schande toch verzwegen Langhs kromme, middeleeuwschen Wegen Leydt nogh de Wegh van Aemsterdam Naer 't Pronckjuweel der Zaensche Steden; Laet anderen Tunnelplannen smeden, lek nam de Slee van Dam tot Dam. Doch wie d'Ellende niet wil slicken En in de Toekomst durft te blieken, Weet, dat de Zaenkant niet versaegt; Aenvaerdt myn Blieken, die bewyzen, Hoe wy Uw moedigh Streven pryzen en Aemstels Bier de Dorst verjaeght!

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 22