JAARLIJKS De gepensioneerden maakten hun IIIT^TJkP SF W oensdag 17 juni j.l. vond wederom het langzamerhand tot traditie geworden uitstapje plaats met de gepensioneerden. 's Morgens om acht uur was het verzamelen geblazen voor het hoofdkantoorwaar al spoedig uitroepen van herkenning klonken en handdrukken werden gewisseld. Toen men was ingestapt en de versnaperingen en sigaren waren ingeladen werd om half negen het vertreksein gegeven en de zeven autobussen zetten zich in beweging, door velen nagewuifd. Alleereerst ging de reis via de nieuwe brug bij Schellingwoude over Monnikendam en Edam en nadat we deze stadjes doorkruist hadden gingen we naar Hoorn, dat de eerst pleisterplaats was. De koffie met slag roomgebak liet men zich goed smaken en de tongen kwamen goed los bij het op halen van oude herinneringen. Na een uur tje werd de reis voortgezet via de Wie- ringermeer tot het monument op de afsluit dijk; we kregen een goede indruk van dit prachtige staaltje waterbouwkundig werk. Verder ging het via Amstelmeer, de Kooy en Julianadorp naar de duinrand over Pet ten, Camperduin en Schoorl naar Bergen. Hier gebruikten we in café-restaurant Duin- vermaak het diner. Dit is elk jaar weer het hoogtepunt van de dag, vooral als het eten, zoals hier inderdaad het geval was, prima is. Spontaan stemden de deelnemers dan ook in met het voorstel een telegram van dank aan de directie te zenden, die ook dit jaar de middelen had verschaft om deze dag te kunnen organiseren. Nadat wij ons een poosje hadden vermaakt met wandelen en een bezoek aan de kinderspeeltuin was het tijd om weer verder te gaan. Via Eg- mond, Castricum, Beverwijk en de tunnel bereikten we het park Groenendaal, waar we nog een afzakkertje namen. Over Hoofddorp en Schiphol gingen we op de brouwerij aan, die om acht uur in zicht kwam. Voldaan was ieder: over het prachtige materieel van De Harde, over het heerlijke weer en alle gezellige dingen van deze ware feestdag. Corver. De grijze plastic regenjas met de al pino in een van de zakken, achterge laten in autobus nummer 6 is terug te bekomen bij mej. Bosker. Bij de heer Harmse, Huismanshof 7, Am sterdam, tel. 74 24 97 kunnen tegen ver goeding van tachtig cent per afdruk foto's worden besteld van de passagiers van de bussen 1 en 2. Zo zag de heer Wim Krijt een schip met lege Amstel- flessen, die stille getuigen zijn van de warmte en de dorst. 16

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 18