De Reisvereniging op pad De Reisvereniging Amstel Brouwerij is 7 juni met haar leden weer eens een dagje gezellig uit geweest. De tocht ging naar de Veluwe, een prach tige reis. Twee Lido-Tours-bussen met 60 inzittenden kregen om 8.13 uur van onze voorzitter de heer J. Wijbrandts opdracht te vertrekken. Via Weesp waren wij spoedig in Hilver sum en langs de studio's en het raadhuis ging het op Zeist aan. In het Jagershuis werd de koffie-met-ge- bak gretig gebruikt en wij vonden het leuk dat de heer en mevrouw Greeven ons daar kwamen begroeten. Om 10.55 uur ging de reis verder over Woudenberg, Scherpenzeel, Barneveld naar Apeldoorn. Tijdens deze rit werd op een mooi rustig plekje even gestopt om de benen te strekken en een flesje Amstel pils te nuttigen; voor de dames was er een flesje Jel. Om 12.40 uur kwamen wij bij de Juliana- toren aan waar de lunch al klaar stond. De voorzitter sprak zijn leedwezen erover uit, dat het echtpaar Ruitenbeek door ziekte niet kon deelnemen en hij wenst hun een spoedig herstel toe. De lunch was spoedig verwerkt en in de Julianatoren met zijn vele attracties werden een paar uurtjes van lachen en gezelligheid doorgebracht. De reis werd voortgezet over Hoenderlo, Otterlo naar Hotel Darthuizen te Leersum. Alle eer voor onze chauffeurs; zij wisten de mooiste binnenwegen te berijden en de snelwegen werden vermeden. Natuurlijk werd er onderweg weer gestopt voor een glas bier, het weer was warm en dan doet zo'n flesje wonderen. In hotel Darthuizen waren wij reeds eerder geweest dus over het diner behoef ik niet te schrijven; in alle zaken die wij die dag bezochten was het prima. Even uitblazen Om 8 uur 's avonds was het weer in stap pen en in café De Kroon in Diemen werd het afscheidsbiertje gebruikt; ook werd een druk gebruikt gemaakt van de dansvloer. Het ging er gezellig aan toe, onze foto grafen lieten zich niet onbetuigd er zijn trouwens veel foto's genomen die dag. En zo klonk om 10.30 uur weer het fluitje van onze voorzitter en ging het naar de brouwerij. Om 11 uur precies keerde een ieder huis waarts, wel vermoeid, maar voldaan. Het was een onvergetelijke, mooie en leuke dag geweest. J. de Jong Zij die ook lid willen worden van de Reis vereniging Amstel Brouwerij kunnen hier over inlichtingen verkrijgen hij het bestuur. W. J. Schellingerhout, secr. Afd. Smederij (Slot van pag 14) van de Amstel Brouwerij staat in veler harten gegrifd. Die rondbrengers van de koelkasten hebben, bij het zien van al die blijde gezichten, het antwoord op de vraag: wat zou je doen als je een miljoen had? grondig gewijzigd. Want het verkrijgen van goederen voor zichzelf verschaft alleen onszelf vreugde, maar het schenken van cadeaus van waarde geeft anderen en zich zelf vreugde. Moge ieder die plotseling de taak heeft een groot bedrag te besteden zich dat herinneren en zich wijden aan het wegschenken van kostbare gavenhet loont dubbel en dwars de moeite. 15

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 17