Uw Koelkast, Mevrouw! „Deze maand brengt Amstel het bier in een koelkast thuis". Zo luidde de slagzin die in onze advertentie de aandacht vestigde op de prachtige prijs die men kon winnen met het op originele wijze voltooien van een pullerijm. In de Amstelbode is er reeds op gewezen, dat rijmpjes de voorliefde genieten van ons volk en het was dan ook niet te verwon deren, dat vele inzendingen binnenkwamen. Evenmin was het te verwonderen, dat tal lozen hadden ontdekt, dat Amstel bier rijmt op veel plezier en dat je uit Amstel pullen heerlijk kan smullen is ook meer malen onderstreept. Aardiger is natuurlijk „Dorstproblemen „Amstel nemen" of „Nu worden we fijn, Koelkastelein". Na een ochtend beraadslagen was de jury zo ver, dat een klein stapeltje uitverkoren pullerijmen gereed lag voor verdere af handeling. Die verdere afhandeling behels de het aanbieden van schriftelijke aankon digingen en het bezorgen van de koel kasten. Winnaars in het gebied van een filiaal werden door het betreffende filiaal afgehandeld, maar er bleven er altijd over die van Amsterdam uit benaderd moesten worden. De vertegenwoordigers die de brieven rondbrachten ondervonden de waar heid van het bijbelwoord „Het is zaliger te geven dan te ontvangen". „Dit is de mooiste dag in al de jaren dat ik bij de Amstel werk", rapporteerde een hunner. Nadat een afspraak was gemaakt aangaan de de dag van bezorging werd een route opgesteld en kon met het afrijden van de adressen worden begonnen. En reeds bij het eerste adres bleek welk een dankbaar en prettig werk het aan bieden van een koelkast is. De grote blijd schap van de ontvangers gaf de afgezanten van de brouwerij het gevoel ontijdige sin terklazen te zijn, die gelukkig niet met die kasten over het dak hoefden te slepen. De winnaars waren ook zo vrien delijk gelijkvloers te wonen en slechts één huisde op een derde verdieping. Er waren keukens waarin de koelkast nau welijks kon staan, er was ook een winnaar die al een koelkast had. Natuurlijk werd nagenoeg overal de vraag gehoordwilt u een kop koffie? Maar slechts zelden kon de tijd gevonden worden om er rustig bij te gaan zitten, want ergens anders werd popelend op de komst van de Amstel- mensen gewacht. Zo reed de wagen naar St.-Jacobi-Parochie en Garderen, een woon schepenhaven in Haarlem, de rand van Zwolle. En overal flitste de lamp van de fotograaf om het overhandigen van het garantiebewijs vast te leggen, dan wel de ontvanger, geknield bij de geopende deur, blij naar binnen kijkend. Het waren opgewekte dagen, zowel voor de gevers als de ontvangers en de naam OP DE KAST Bij de familie Zevenber gen te Garderen was een van de kinderen ervan overtuigd, dat hij de koel kast het best onderste boven kon bewonderen. Hij zat lang genoeg op de kast om de fotograaf in de gelegenheid te stel len deze plaat te maken. 14

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 16