DEPUTATIE VAN DE CARNAVALSVERENIGING DE MUHLEP1EKEN Beste Phons Phons, ze höbbe miech gevraog En datdat doon iech geere Um diech 'n kleinigheid vandaog Vaan dien vrun te offreere. Want, Phons, diech his eine vaan Us Dat biste auch gebleve Al höbste wel dien krach, da's jtts, Aon Amsterdam gegeve. D'n ziel die höbste neet verkoch Die bleef in Limburgs streke Boerum me Phons zoe geerne moch Das duudelik gebleke. Waor iech veur 'nne klant op pad Met De Leeuw zien beere Zag dee: Es Duysens noe eur beere had Daan wel menier, en geere! Diech waors veur d'Am stel toch de maan Dat moot eeder oondersjrieve En noe kinne de jonge daan Op dien successe drieve. Gaank noe geneete vaan dien rös Mèr op dien doeve lette Mie poele doeg dat mèr gerös Op elleke vlöch gèt zétte. Blief bij ein duifke op de slaag Mit 't ringske aan 't hensje Diech krijgs gei stok in diene kraag En Phons is daan 't mensje. Al heet de Amstel miech wel ins Me het dat: druug gesjore Es Limburger, es vrund, es mins Höb iech diech noets verlore. Voorgedragen door P. C. Chambille-de Beaumont. (Maastrichts dialect) zeer hokvast, want toen het deurtje geopend was, bleven ze rustig zitten in stede van het luchtruim te kiezen. Het agentencorps had een werkcomité ge vormd en onder leiding van de heer G. Meertens werd een leunstoel aangeboden, die in overleg met mevrouw Duysens was gekocht. Temidden van deze agenten troffen wij ook de heer J. Olderaan uit Den Bosch aan, die de gelukwensen kwam aanbieden na mens de collega-agenten uit Noord-Brabant. Lees verder op pag. 11 Gaan de bloemstukken het filiaal alweer uit? Welnee, even een paar stappen voor een fleurig plaatje. Deze charmante bloe menmeisjes zijn v.l.n.r. de dames B. G. Af. Schuncken, A. Af. A. fegerings en Af. H. Stegers. 6

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 8