„Heerlen een waagstuk" Ons filiaal was voor deze gelegenheid uitgebreid met een terras. trouw terzijde gestaan door de heer Gee- len. Voor het huldigen van deze heren achtte de heer Kranenberg zich te jong. Dat liet hij graag over aan jhr. Six. Ik zal spreken over het filiaal, aldus de heer Kranenberg, over de omzetvergroting zonder cijfers te noemen en over de wijze, waarop de heer Duysens hiervoor heeft gezorgd. Wat dat aangaat zitten wij in een goed nest: er is fatsoenlijk, degelijk en deugdelijk gewerkt. Ook de heer Geelen heeft die jaren al zijn werkkracht en in telligentie gegeven. Toen het wat minder ging heeft de brouwerij de helpende hand toegestoken omdat zij dankbaar is voor het geen hij heeft gepresteerd. Na het uitspreken van deze woorden ont vingen de heren Duysens en Geelen een envelop met inhoud uit handen van de heer Kranenberg. Een terugblik op de oorlog, waarin vooral op het laatst de moeilijkheden legio waren immers, er was geen bier meer te krij gen uit Amsterdam bracht spreker auto matisch op de bevrijding en op de levens middelen die het filiaal onmiddellijk naar het hongerende personeel in Amsterdam zond; een fraai gebaar van collegialiteit. De bewondering voor hetgeen is gepres teerd leidde tenslotte tot het uitspreken van het vertrouwen dat de toekomstige re sultaten van het filiaal onder de leiding van de heren Duysens jr. en Kerckhoffs mogen zijn wat ervan verwacht wordt. Het vertrouwen in elkaar is mogelijk gewor den mede door de echtgenoten van de be trokken heren. De heer Kranenberg dankte de dames har telijk voor de steun hun echtgenoten ver leend. Hierna nam jhr. Six van Hillegom het woord. „Toen de directie veertig jaar ge leden besloot in Heerlen een filiaal te ves tigen, was dat een slag in de lucht", al dus jhr. Six. „Wel wist zij dat Limburg een goed bierland was, waar men een bier tje kan waarderen; maar die daad die toen een waagstuk was is volledig geslaagd dank zij dat jongetje Duysens, dat men met de leiding belastte. Want deze heeft zijn gehele persoon ingezet en van vroeg tot laat gewerkt. Zijn vrouw weet er alles vanHij is in Limburg de man, van wie men weet dat zijn woord zijn woord is. Een ijverig en toegewijd man, van huis uit een brouwer en dat vormt een goede com binatie met zijn werk. Hij kan tevreden zijn over hetgeen hij heeft bereikt... Wei nigen is het gegeven hun leven zo in te richten dat het een genoegen is geleefd te worden. Zoals u het doet is het een voor beeld en een zegen voor degenen die er mee te maken hebben... Moge de groei van het filiaal zich in de stijgende lijn blij ven voortbewegenIk zou graag een dronk op u willen uitbrengen, maar er is niets". Onder grote hilariteit uitte jhr. Six deze woorden en toen het gelach was ver stomd ging hij over tot het aanbieden van het geschenk. Hiertoe begaf hij zich naar twee merkwaardig gedrapeerde vlaggen welke achter de jubilaris te zien waren. Door aan een touw te trekken werd de bovenzijde van een schilderij onthuld, dat de heer Duysens voorstelde. Na enige ma nipulaties kon ook de onderzijde vertoond worden. Het was het geschenk van de Am sterdamse directie en het Heerlense perso- 3

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 5