Recipiëren: geen kleinigheid! 14 DE ST. CAECILIA TIJDENS DE RECEPTIE. bent geweest en nog bent", aldus motiveer de de voorzitter van de harmonie St. Ge- rardus te Heksenberg de serenade van zijn orkest waarvan leden gekleed waren in blauwe uniformen en witte petten. De heer Duysens werd bij deze gelegenheid be noemd tot erebestuurslid. Toen om acht uur deze kleurrijke groep zich bij de feestvierders had gevoegd, hadden degenen voor wie al deze mensen in beweging waren gekomen een half uur rust. Dat was wel nodig, want hoewel ze onvermoeibaar leken, was dat toch niet het geval. Een dag als deze eist zware tol van de betrokkenende gehele middag en een deel van de avond staan, handen schudden, glimlachend de hulde in ont vangst nemen en voor ieder een gepast woord vinden, het is geen kleinigheid. Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat men zich nu en dan even terugtrok om door een verkwikkende dronk en een hartig hapje, in intieme kring genoten, nieuwe krachten op te doen. Maar ook de post had het druk: regelma tig werden telegrammen ontvangen die tenslotte een flinke stapel gingen vormen. Bij het doorkijken van deze stapel troffen wij felicitaties aan van de directieleden die in Amsterdam waren gebleven. De heer Van Marwijk Kooy sr. seinde: wat de hop betekent voor het bier, was u voor Amstel 40 jaren hier, proficiat! Om half negen stond de drumband Bea trix voor de deur, omstuwd door een tal rijk publiek want men heeft in Lim burg een grote belangstelling voor orkes ten dat wel wilde weten dat deze man nen uit Heerlen waren. Het kleinste man netje onder deze mannen was drie turven hoog. Hij droeg het kleinste uniformpje dat wij ooit onder ogen kregen en zijn pet

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 16