Lichamelijke arbeid Nog meer muziek 13 van de Edele Noble Agtbare Jonge Schut- terije der Stad en Vrijheyd Valkeborg, een organisatie daterende uit 1656. „Ze zijn ge kleed in de originele uniformen van de Limburgse jagers uit de 17e eeuw", vertelde de heer („zeg maar Chris") Huijnen, „en jonkheer Six is onze beschermheer. We heb ben meneer Duysens bij het feliciteren vijf exemplaren aangeboden van het gouden boek, een geschrift dat is uitgegeven ter gelegenheid van het driehonderdjarig be staan..." Het bleek gevat te zijn in een goudkleurig omslag. De heren J. J. Dormans, automonteur en F. Smeets, timmerman hebben op deze feestdag een ogenblik aan lichte lichame lijke arbeid gewijd. Een karweitje, dat de deur dicht deed in de meest letterlijke zin. Teneinde het toelaten van de gasten zo gemakkelijk mogelijk te maken was de voordeur van het kantoor verwijderd en toen het weer ging betrekken en boven dien het officiële sluitingsuur van de re ceptie reeds lang verstreken was, moest de deur er weer in en daarvoor zorgden de hiervoor genoemde heren. „We komen toch in het Spongat?" vroegen ze. Daar staat u dan, heren, uw daad is voor het nage slacht vastgelegd Met het in ontvangst nemen van de vele bloemstukken was men bijna aanhoudend bezig en toen wij beroepshalve nieuwsgie rig werden naar het aantal, dat in de loop van de dag was binnengedragen, raakten we al tellend hopeloos in de war. Maar op plezierige wijze geholpen door mej. Stegers waren wij spoedig tot een aantal van hon derdtwintig gekomen, alsmede twee fruit manden. ,,'t Zulderke" is de ontvangstgelegenheid van Heerlen, 'n Intiem en gezellig optrekje waar een kleine tapkast staat. Hier had men aanvankelijk een gereserveerde ruimte van willen maken, maar daar is in de druk te niet veel van terecht gekomen. Enkele tientallen mensen hadden al spoedig ont dekt, dat het hier goed toeven was en zo waren er twee ruimten ontstaan, die ieder hun eigen sfeer hadden. Hier werd ook de foto gemaakt van de bodem van het biervat, waarop de naam van de heer Duysens voorkomt, alsmede de jaartallen 1919-1959- Om vijf uur klonken de feestelijke tonen van de fanfare St. Joseph uit Broekhem- Valkenburg, waarvan de heer Kerckhoffs bestuurslid is. Twee uur later kwam de harmonie de Een dracht, het orkest van de parochie. Tot de drumband behoorden ook enkele jonge- meisjes, gekleed in geelrode uniformen en rode laarsjes met omgeslagen kappen. Een bloemstuk begeleidde de muzikale hulde van deze harmonie die de vorige maand juist haar vijfentwintigjarig bestaan had ge vierd. Van de parochie van de heer Duy sens kwam de fanfare van de KAJ uit Mo lenberg. Met grijze pellerines omhangen gaf de drumband hier een indrukwekkend nummer trommelslaan weg, waarvan het geluid luid resonneerde tegen de gevels. Er was uiteraard geen regie bedacht voor de orkesten. Ze speelden dus soms dwars door elkaar heen en als u het ons vraagt is dat een probaat middel om de feestvreug de tot een bijna tastbaar iets te maken. Uit Voerendaal kwam de harmonie St. Da vid, waarvan de heer J. Duysens bescherm heer is. „Uit sympathie en vriendschap voor wat u (de heer A. Duysens) voor de harmonie „HEUS GEEN PILSJE?" De adjudant van politie, de heer M. de Kruyff laat zich niet vermurwen door de heer Kerckhoffs. Dienst is dienst (helaas!).

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 15