Van hapjes en slokjes Muzikale gelukwensen GEZELLIGHEID TIJDENS DE RECEPTIE. Derde van rechts mevrouw Geelen. Inmiddels was de garage, waarheen de gas ten na de felicitatie geleid werden, aan het vollopen en er werden hoge eisen gesteld aan het bedienend personeel. Uit de ach ter de garage gelegen werkplaats, die voor deze gelegenheid tot keuken was omgeto verd kwamen de hartige hapjes. Naar mate de middag vorderde werd van deze ver snaperingen een steeds groter gebruik ge maakt. Zo kon het gebeuren dat er aan het eind van de dag vijfduizend bitterbal len, eenzelfde aantal blokjes kaas, twee duizend bitterworstjes en vijftienhonderd toostjes, alsmede ettelijke kilo's gerookte paling hun weg naar gretige monden had den gevonden. Grote hoeveelheden dus. „Weet u hoe dat komt?" vroeg ons de leidende man in de keuken, die het nog nooit had meegemaakt, dat zoveel hapjes werden genuttigd op een feest. Wij wisten het niet. „Dat komt om dat het bier zo lekker is; het is goed ge- tapt. Ik ben geen bierdrinker tenminste niet voor Limburgse begrippen; ik drink misschien drie glazen per dag. Maar dit bier... Ik heb m'n drie glazen allang op..." Er is veel bier gedronken, maar daarvoor was men dan ook de gast bij een brouwerij. Ruim vijftig vaten zijn uitgetapt, een grote slok, maar Heerlen bestaat slechts eenmaal veertig jaar. Het weer mocht in de namiddag wat gaan betrekken, de feestvreugde was er niet min der om. Niemand bekreunde zich om het feit, dat de receptie van een tot drie uur was. Maar dat was ook verwacht. Hoe kan het anders. Limburg werkt. Recht tegen over ons filiaal verheffen zich de hoge, slanke schoorsteen van de mijn Oran je Nassau waaruit regelmatig en gestadig de rook wegglijdt. Er wordt gewerkt daar, maar dat wil zeggen, dat tientallen Am- stelvrienden onder en boven de grond pas na werktijd hun gelukwensen kunnen ko men aanbieden. Die Amstelvrienden zijn niet alleen degenen die Amstel bier drin ken, maar ook de leden van vele fanfare orkesten. En die verenigingen zijn door vriendschaps banden met de brouwerij verbondenzo zijn enige heren van ons filiaal bestuurslid van zo n orkest en het lag dus voor de hand, dat van deze kant een muzikale felicitatie te verwachten was. De koninklijke harmonie St. Caecilia met trots het jaartal 1833 in haar vaandel voerend was het eerste corps dat zich voor de deur van het kantoor meldde. De heer A. Duysens is erebestuurslid van dit corps en de heer J. Duysens heeft thans zijn plaats in het bestuur overgenomen. Na een muzikale hulde en een toespraak van de voorzitter, die door de heer A. Duysens werd beantwoord, gingen de leden naar binnen om hun pilske te drinken en het nuttigen daarvan af te wisselen met een nummertje vrolijke muziek. In hun voetspoor volgend troffen wij een kleurrijk geüniformeerd groepje op het terras. Bij monde van de heer Chr. J. L. Huijnen, die zich voorstelde als de presi dent, vernamen wij, dat wij hier te doen hadden met het bestuur en de officieren 11

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 13