Wat doet U voor Uw veiligheid Wat zegt u tegen uw kind voor het alleen de straat op gaat? Wees voorzichtig en kijk goed uit bij het overstekenKortom, een hele lijst van goede raadgevingen, alle bedoeld voor de veiligheid van het kind Maar nu uzelf, wat doet uzelf voor uw eigen veiligheid? Nemen wij de bottelarij, een grote, gemechaniseerde afdeling van ons bedrijf, waar tien tallen mensen werken, tussen machinerieën en bij automatisch werkende apparatuur. Onder hen zijn vele vaders die hun kinderen altijd maar weer op het hart drukken voorzichtig te zijn en uit te kijken. En wat doet vader zelf? Als we het eerlijk mogen zeggen: hij is vaak bijzonder onvoorzichtig in zijn werk. Er zijn veiligheidsbrillen voorhanden, brillen met een donker montuur en onbreekbare glazen. Maar hoeveel moeite kost het de mensen te overtuigen dat het goed is en van wijs beleid getuigt om zo'n bril te dragen. En hoevelen zijn er beslist niet toe te bren gen... Toch zijn de brillen kosteloos verkrijgbaar. Wij hadden over het nemen van veiligheidsmaatregelen een gesprek met de heer Fokke, de baas van de bottelarij en deze maakte ons opmerkzaam op deze veronachtzaming van de veiligheid. Een andere veiligheidsmaatregel betreft de leren polsriemen, die verstrekt worden aan degenen die de flessen in de kisten zetten. Die leren riemen beschermen het weke gedeelte van de pols, zodat, als er een fles stuk gaat, het gevaar van het doorsnijden van de slag ader wordt uitgesloten. Daarom wordt ook altijd gewaarschuwd tegen het werken met opgestroopte overall mouwen. Houd de mouwen naar benedenkomt er een stuk glas met uw arm in aan raking, dan zit altijd de overall-mouw er nog tussen. Dan nog iets: als er een fles breekt, ruim dan zo gauw mogelijk de scherven op, dan spaart u uw eigen schoenen en die van uw collega's. „Ik doe een dringend beroep op de mensen om de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen en de raadgevingen niet in de wind te slaan". Tenslotte wees de heer Fokke op de gewoonte om papier waarin het brood verpakt is geweest, in de kantine te laten slingeren. Er staan papierbakken, doe daar afval en ge bruikt papier, kranten e.d. in. Degenen die na u komen eten hebben graag een schone tafel en een schone vloer. Het Spongat komt bij ieder thuis en als de vrouwen dit lezen zullen zij wellicht hun man op het hart willen drukken ook voor zichzelf voorzichtig te zijn. En wij zouden er nog aan willen toevoegenhoe mooi het weer ook is, het is altijd beter gezond en gaaf aan het werk te zijn, dan in de ongevallenwet te lopen door eigen onvoorzichtigheid.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 8