El Algemene jaarvergadering Ondersteuningsfonds i De jaarlijkse algemene vergadering van het Ondersteuningsfonds voor Werklieden in dienst van de Amstel Brouwerij N.V. werd gehouden op maandag 16 maart 1959, des namiddags om 5.15 uur in de ontvangkel- der. De agenda luidde 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Financieel verslag van de secretaris penningmeester. 4. Verslag van de kascontrole-commissie. 5. Verkiezing bestuursleden en plaatsver vangende bestuursleden. 6. Rondvraag. Het bestuur, bestaande uit: mej. H. A. Bosker, voorzitster G. J. van de Garskamp, secr.-penningm. H. J. van der Laan en A. Verloop, leden C. J Meijer en B. A. Dammers, plv. leden benevens 24 deelhebbers waren bij deze ver gadering aanwezig. Mej. Bosker opende de vergadering en heet te de aanwezigen hartelijk welkom. Zij sprak haar groot genoegen uit, dat de op komst aanmerkelijk groter was dan op de vorige vergadering. Zij verzocht de secretaris-penningmeester de notulen van de vorige vergadering te wil len voorlezen, welke werden goedgekeurd en getekend. Het financieel verslag over 1958, waarvan aan ieder der aanwezigen een exemplaar was uitgereikt, werd door de secretaris penningmeester voorgelezen en nader toe gelicht. In 313 gevallen werden uitkeringen ver strekt tegenover 311 gevallen in 1957. De ontvangsten waren in 1958 tengevolge van bijzondere baten 861,10 meer dan in 1959. De uitgaven daarentegen bedroegen 1352,86 hoger dan in het vorige verslag jaar, zodat na uitloting en aankoop van 1.000,3 Zuid-Holland 1938 II, het geen een voordelig koersverschil gaf van 57,51 per 31 december 1958 een kas saldo aanwezig was van 531,16 lager dan per 31 december 1957. Het nominale obligatiebezit van het fonds was onveranderd gebleven; de koerswaarde per 31 december 1958 was echter in verge lijking met 1957 1.826,gestegen. De heer De Vries sprak zijn voldoening uit over het feit, dat voor ziekte en versterken de middelen met een belangrijk hoger be drag was tegemoetgekomen dan het vorige jaar en dat dit mogelijk was door de bij zondere baten, waardoor het kassaldo wei nig is teruggelopen. Nadat nog enkele vra gen waren beantwoord werd tot behande ling van het volgende punt overgegaan. De kascontrole-commissie, welke bestond uit de heren J. Scheffel en J. Hendriks, had schriftelijk rapport uitgebracht, waarbij zij haar bevindingen omtrent het onderzoek der boeken over het afgelopen jaar had neerge legd. De commissie verklaarde het kasboek met de daarbij behorende bescheiden te hebben onderzocht, het kassaldo per 6 maart 1959 te hebben gecontroleerd, de effecten met de effectenlijst te hebben vergeleken en deze na mondelinge toelichting in volmaakte or de te hebben bevonden. Het rapport was ter vergadering aanwezig. De voorzitster verleende na voorlezing van dit rapport namens de vergadering aan de secretaris-penningmeester onder dankzeg ging décharge voor het door hem gevoerde beheer. Mej. Bosker deelde mede, dat aan de beurt van aftreden was het vaste lid A. Verloop, benevens de plaatsvervangende leden C. J. Meijer en B. A. Dammers, die zich allen herkiesbaar stelden. Tevens moest voorzien worden in de vacature van het inmiddels gepensionneerde vaste lid F. Pinkster, die volgens rooster ook aan de beurt van af treden zou zijn geweest. Voor deze laatste vacature was geen tegen- candidaat gesteld, zodat de door het be stuur voorgedragen candidaat, het plaats vervangend lid C. J. Meijer, tot vast lid werd gekozen. Tot plaatsvervangend lid in de vacature C. J. Meijer werd gekozen de heer P. Smet, die door twaalf deelhebbers was voorge dragen. Daar voor het vaste lid A. Verloop en het plaatsvervangend lid B. A. Dammers geen tegencandidaten waren gesteld, werden deze als zodanig herkozen. Mej. Bosker feliciteerde de heren Meijer en Smet met hun benoeming en sprak de wens uit, dat er wederzijds een prettige samen werking zal mogen zijn. Nadat de heer De Vries namens de verga dering het bestuur voor het door haar ge voerde beheer had bedankt, sloot mej. Bos- kes na rondvraag en onder dankzegging de vergadering.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 4