De Ondernemingsraad vergaderde Op 1 april j.l. is de Ondernemingsraad in vergadering bijeen geweest onder voorzit terschap van mr. E. J. Egberts. De voorzitter deelde mede, dat de pensio nering van het vrouwelijk personeel zal ge schieden op dezelfde basis als het manne lijk personeel. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de brou werij in Jordanië, waarin wij een belang hebben, in bedrijf is gesteld en dat het bier goed is ontvangen. De bouw van de brouwerij op Curacao is begonnen en maakt goede vorderingen. In Amsterdam wordt gestadig voortgewerkt aan de uitbreidingen, waarmede goede voortgang wordt gemaakt. De uitbreiding van het brouwhuis is inmiddels reeds klaar gekomen. Besproken wordt de mogelijkheid om de vakantiespreiding, welke thans loopt over tien perioden van twee weken, beginnende omstreeks half mei tot in september, te be perken tot acht perioden, om te vroege en te late vakanties te vermijden. Het blijkt, dat tegen deze regeling grote bedrijfsbe- zwaren bestaan, zodat het wel niet mogelijk zal blijken deze verkorte vakantieperiode in te voeren. Daarbij moet worden be dacht, dat deze spreiding over tien perio den van twee weken het heeft mogelijk ge maakt, dat ieder twee weken aaneengeslo ten vakantie kan krijgen. Ook aan de wens om zaterdag 2 januari 1960 als een extra snipperdag te beschou wen kan geen gevolg worden gegeven. Wel zal men die zaterdag als een halve snipperdag rekenen, zodat men op een an dere zaterdag de tweede helft van die snip perdag zal kunnen opnemen. Op een vraag uit de vergadering antwoordt de voorzitter, dat de gang van zaken bij de Surinaamse Brouwerij N.V. te Paramaribo bevredigend is. De voorzitter zegt toe, dat een extra onge vallenverzekering zal worden gesloten voor de deelnemers aan de Bedrijfs-Bescherming. De mogelijkheid om pensioenen bij te ver zekeren is in studie. Voorts zal men zoveel mogelijk zien te be vorderen, dat degenen, die vrijaf krijgen om overuren in te halen, dit een of twee da gen van tevoren te horen krijgen. Of dit altijd mogelijk zal zijn is de vraag, gezien de moeilijkheid om bij de expeditie (de afdeling waar nog al eens plotseling vrijaf gegeven wordt voor dit doel) van tevoren het werk te kunnen overzien. Van tijd tot tijd zal het personeel in de gelegenheid worden gesteld wat reclame artikelen tegen kostprijs te verkrijgen. Hier aan zal telkens collectief bekendheid wor den gegeven. Mr. J. C. Bossard, secretaris. Op 9 mei bracht de hoge commissaris van Ghana te Londen, Z. Exc. E .O. Asafu-Adjaye, in gezelschap van zijn echtgenote, de handelsattaché en een secretaris een bezoek aan de Amstel Brouwerij. In de directiekamer werd bovenstaande foto gemaakt. De hoge com missaris en mevrouw Asafu-Adjaye staan in het midden. 1

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 3