Deze maand En wat zei John Ray brengen wij het woord in herinnering van de Würtembergse minister Farny. Hij heeft gezegd: „Tijden waarin veel bier wordt gedronken, zijn steeds perioden van vrede en verzoening". Zijne excellentie kan het weten, want hij is ook bierbrouwer. Als zijn woorden dus waar zijn, kunnen wij vaststellen dat wij in een tijd van vrede en verzoening leven. Want de vraag naar ons bier stijgt. Niet alleen in Nederland, maar ook in het bui tenland. Dat is een prettig geluid, dat ook tot uiting komt in het jaarverslag. Dit geschrift is deze maand verschenen en het geeft onder meer te kennen, dat wij over het jaar 1958 niet ontevreden mogen zijn. Met genoegen zullen deze woorden door ieder in ons bedrijf worden vernomen, want het is goed werken in een bedrijf welks resultaten bevredigend zijn. Dat door de grote vraag naar ons bier de produktiecapaciteit tenslotte moest worden uitgebreid, is te begrijpen. Ieder weet, dat er reeds geruime tijd verbouwingen aan de gang zijn, die nog enkele jaren van hard werken zullen vergen. Die grotere produktie heeft geleid tot het opstellen van een pasteurisatie-apparaat voor biikbier. Als wij in dit nummer spreken over de veiligheid zijn wij niet de enige in de we reld van de personeelsbladen. En dat is niet te verwonderen, want mensen die dag in dag uit met machines en gereedschappen omgaan zien op den duur niet meer de gevaren die het gebruik ervan met zich kun nen brengen. Het is daarom van groot be lang op het nemen van veiligheidsmaatrege len te wijzen in het belang van de man zelf, van zijn gezin en ook in dat van de af deling waar hij werkt. De heer Fokke, de leiding heeft over de in hoge maté gemechaniseerde bottelarij laat over die vei ligheid een ernstig woord horen. Als de veiligheidsmaatregelen veronacht zaamd zijn en staal of hout weer bewezen hebben sterker te zijn dan het menselijk lichaam, dan kan er toch altijd weer wor den gerekend op de leden van onze EHBO ploeg, die regelmatig oefenen om hun vaar digheid en kennis op peil te houden. Deze z.g Bierploeg heeft meegedaan aan een EHBO-wedstrijd, waarover in dit blad een verslag wordt gedaan. Onder de vele gasten, die in de afgelonen weken ons bedrijf bezochten en zich in de ontvangkelder van de uitstekende kwali teit van ons bier overtuigden, mogen wij in het bijzonder noemen de hoge commis saris van Ghana in Londen, Z. Exc. E. Asafu-Adjaye en echtgenote. Meer mensen gaan ten onder door souperen dan door het zwaard.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 2