Op de befaamde Z.- Afrikaanse jaarbeurs, de Rand Easter Show, die in maart jongst leden te Johannesburg is gehouden, was ook Amstel bier vertegen woordigd met n aan trekkelijke standvan welke nevenstaande illustratie een beeld geeft. De standhouders is de heer J. Otterrechts Nou, daar konden we het mee doen. De 2,5 minuut waren verstreken en we moch ten binnen komen. U moet zich dan voor stellen dat midden in de Ontvangkelder een podium gemaakt was waarop de slacht offers lagen; daarachter een tafel met de juryleden, links ervan een huis en rechts een telefooncel en haaks erop een vreselijk hoog hek, ook nog gesloten vanwege die landweg. Onder doodse stilte gingen we aan het werk. Ieder nam een patiënt voor zijn rekening. Nadat het was komen vast te staan wat de slachtoffers mankeerden, werden telefonisch de GGD, politie en een RK geestelijke ingelicht. We waren eigen lijk net goed op dreef toen dan voor de laatste keer het belletje ging en we moes ten stoppen. Alle slachtoffers lagen half bepleisterd en gespalkt. Een van de slacht offers was helemaal aan zijn lot overgela ten en was daardoor het hoekje omgegaan. Een fout die bij alle ploegen bleek te zijn gemaakt. Er waren natuurlijk nog meer fou ten gemaakt maar daarover werd verder niet gesproken. Zo kwamen de andere groe pen stuk voor stuk op en werkten met veel ijver alles netjes af. Toen dan eindelijk voor de laatste groep het laatste belletje weer klonk ging er bij velen een zucht van ver lichting op. Dat zat er op. De juryleden trokken zich terug om te be raadslagen wie er gewonnen had en intus sen werd er koffie geserveerd en werd de „rampplaats" opgeheven. Even later kwamen de juryleden terug en werd de uitslag bekend gemaakt. Van on deraf zag het er als volgt uit: 4e (die nog niet in het bezit waren van hun diploma) de BZB; 3. de „Bierploeg"; 2. Afd. Oost; 1. Afd. Badhoevedorp, die met de wissel beker naar huis ging. Een luid hoera weer klonk en felicitatie gingen over en weer. Voor allemaal was er een prijs, wat bijzon der in de smaak viel. En daar het eigenlijk onze gewone EHBO- oefenavond was, kregen we aan de hand van prachtige kleurendia's nog even in een sneltreinvaart een opfrissing van ons geheu gen betreffende het Oranje-Kruisboekje. Dat ging er in als koek. Maar toen was de avond toch werkelijk afgelopen. De werkzaamheden waren met grote spanning gadegeslagen en zowel de deelnemers als de toeschouwers hebben veel kunnen leren. De heer van den Tol sprak namens de BZB en dankte de heer Struiksma voor het vele werk dat hij weer op zich had ge nomen. Het was af. En nadat de heer Struiksma allen had be dankt gingen we na deze zeer geslaagde avond naar huis, met het voornemen vol gend jaar als we in Badhoevedorp weer in een wedstrijd uitkomen, de wisselbeker te veroveren. Struiksma, het was machtig, be dankt De Bierploeg PORTER BEER Engels zwaar donker bier werd veel door sjouwers en witkielen (porters) gedron ken; vandaar de naam porter beer. 19

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 21