het stoppen van een harde bal op korte afstand geschoten. Hij stopte dit schot nog wel op meesterlijke wijze, doch moest door pijn het leder laten vallen. Nogmaals wil ik danken en met mij nog veel toeschou wers die genoten hebben van zijn prachtige werk. De eerste hulp werd verleend door onze leider, de heer Struiksma, waarna de patiënt met een wagen van het HPA naar het Stadsziekenhuis gebracht werd. Na dit ongelukkige voorval ging de wed strijd verder, en aangezien er niet direct een doelverdediger gekleed aanwezig was, kregen we er een van Centraal Bureau (zeer sportief). Dit was een klein jong kereltje, nu niet direct een formaat voor onder de lat. Niettemin kweet hij zich zo goed mo gelijk van zijn taak. De eerste prijs werd door Wessanen, Wor- merveer gewonnen. De tweede prijs ging naar HPA, Den Haag. De derde prijs kwam in handen van het Centraal Bureau, Rotterdam. Hiermede was dus de sport" afgelopen en werden de prijzen aan de diverse winnaars met een toepasselijk woord uitgedeeld door de voorzitter van het HPA, de heer ir. T. P. Huisman. Cadeaus werden overhandigd aan de orga nisatoren van dit voetbaltournooi, cadeaus die zij voor de prima organisatie ten volle verdiend hadden. Woorden van lof voor deze heren en voor hun prestaties. Nadat de vertegenwoordigers der diverse bedrij ven hartelijke woorden van dank hadden gesproken, deden de aanwezigen de door de HPA aangeboden koffietafel alle eer aan. Want deze was in de puntjes verzorgd. Bensdorp had bij elk bord een dikke cho colade reep gelegd en de Amstel Brouwerij liet zich evenmin onbetuigd en schonk aan alle deelnemers een fraaie bierpul. Na deze koffietafel gingen de beentjes van de vloer op de muziek van het Matla Kwar tet. Er werden ook een paar gezelschapspelle tjes gedaan waarbij de spiegelgladde vloer de deelnemers soms lelijk parten speelde. Om 10 uur werd deze prachtig geslaagde dag besloten met „Een goede reis, en wel thuis We zochten onze wagens weer op en gin gen vermoeid, doch zeer voldaan op weg naar Amsterdam. Ik geloof wel namens alle deelnemers te spreken, wanneer ik hier alle organisatoren en leiders dank zeg voor hun werkzaam heden. A. J. J. v. B. Deelnemer aan de tocht. Afscheid inspecteur A. VAN GEELEN In de ontvangstkelder heeft onze inspecteur, de heer A. van Geelen, afscheid van de actieve dienst genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer P. Kranenberg sprak de scheiden de inspecteur toe en maakte melding van het vele werk dat deze gedurende bijna 34 jaar voor de brouwerij heeft gedaan. Ook mevrouw Van Geelen, die met de kin deren aanwezig was, werd dank gebracht voor de steun welke zij haar man had ge boden bij de uitoefening van zijn werk zaamheden. De heer Kranenberg overhan digde de heer Van Geelen namens de di rectie een kist sigaren. Jhr. Six van Hillegom haalde herinnerin gen op. Klein was de heer Van Geelen begonnen en spreker bewaarde mooie ge dachten aan de dingen die gebeurd (en niet gebeurd) zijn. Namens het personeel sprak de heer J. Piket. Hij bood mevrouw Van Geelen bloemen aan. Hij huldigde de heer Van Geelen als een goed en altijd hulpvaardig collega en wenste hem toe, dat hij zijn ar- beidslust nog lang zou kunnen botvieren. Als stoffelijk blijk van waardering en als blijvend afscheidsgeschenk bood hij een bu reaustoel aan en als minder blijvend ge schenk een Edammer kaas. De heer mr. A. Benders bracht in zijn woorden de hoop tot uitdrukking dat de heer Van Geelen het contact met de brou werij niet zou verliezen. Ook de heer mr. E. J. Egberts wilde de gelegenheid niet laten voorbijgaan de heer Geelen voor het front het allerbeste te wensen. Hij noemde het een geluk als men, nog zo vitaal zijnd, van zijn rust kan gaan ge nieten. In zijn dankwoord verklaarde de heer Van Geelen tenslotte, dat hij altijd gewend ge weest was te werken. „Hij zou deze werk lust nu kunnen afreageren op het huis, dat hij bezit." „Maar als er wat voor me te doen is, haal me dan van huis, ik wil het graag opknappen", aldus de heer Van Gee len. 17

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 19