1Zoetbaltournooi in het Haagje Uitgenodigd door het Hoojdproductschap en de productschappen voor Akkerbouwpro ducten (dit zal ik in mijn verder verslag ajkorten tot HPA) voor een voetbaltournooi, togen wij met spelers, hun dames en enkele functionarissen en genodigden Hemelvaarts dag naar het Haagje om te proberen een goed resultaat te bereiken. Onder de mooist denkbare weersomstandig heden vertrokken wij met Maarse Kroon om 8 uur van hier, om via de diverse op- haalpunten naar de Residentie te gaan. De stemming in de bus was opperbest en de chauffeur bleek uit het goede hout ge sneden te zijn. Na een voorspoedige reis, arriveerden we pl.m. 10 uur op het Stad houdersplantsoen bij de gastheer, het HPA. We stonden versteld van het grootse ge bouw dezer organisatie, waar we door enkele heren van het ontvangstcomité uit genodigd werden naar boven te gaan om ons te verfrissen, waarna koffie geserveerd werd. De heer Friens, voorzitter van het HPA heette ons allen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat wij allen (aanwezig waren pl.m. 450 personen), een prettige dag zou den hebben en op de sportterreinen de sportiviteit hoogtij zou vieren. Hij waar schuwde o.a. de oudere spelers (van de A.B. waren er enkele tussen de 40 en 50 jaar) vooral niet te hard van stapel te lopen in het begin en hun krachten te ver delen over de diverse partijen. Nu, ik kan u zeggen, dat, zoals later bleek, de ouwetjes het nog best deden, nietwaar, heer Beekman? Het ging nog heel best, en verschillende jongere spelers moesten het afleggen tegen het kalme doortastende spel van bovengenoemde. Na zijn welkomstwoord, nodigde de heer Friens ons uit voor een rondrit door Den Haag, Scheveningen en omgeving. Dit was pl.m. 11 uur. De heer v. d. Bos, de gids, kweet zich prima van zijn taak ons op de bezienswaardigheden te wijzen. In de binnenhavens van Scheveningen lagen de vissersboten te wachten op de race om de nieuwe haring (16 mei). Ook het hospitaal kerkschip „de Hoop'" lag daar in al zijn witte glorie, wachtende om zijn mooie taak weer te gaan vervullen. Na deze zeer interessante rondrit, arriveer den we met zeven bussen om 12.30 uur op de voetbalvelden voor de grote strijd. Hier kregen we tevens de gelegenheid om het ons verstrekte lunchpakket te nuttigen. Om 1 uur begonnen op twee velden de eer ste wedstrijden. Onze ploeg (veteranen) moest het opnemen tegen die van N.V. Koüdijs Voederfabrieken B.K. uit Den Bosch, uitslag 20 voor Koudijs. Hun elf tal bestond uit jonge spelers en de uitslag is dan ook eervol te noemen, en groten deels te danken aan de sublieme doelver- dediging van onze vriend Jan Goverts. Deze knaap dwong ons aller bewondering af, ook die van onze tegenstanders, door het stoppen van de onmogelijkste ballen. Hij heeft dan ook met medewerking van de heer Beekman, die een stevige partij stond te verdedigen deze score zo laag kunnen houden. Scheidsrechter Arkenbout leidde deze wedstrijd goed. De doelpunten wer den gemaakt na tien minuten spelen in de eerste helft en één minuut voor het einde. De tweede wedstrijd begon om 14.10 uur: Amstel tegen Productschap voor Pluimvee en Eieren uit De Bilt. Er kwam van ons een versterkt elftal met een andere doelverdediger in het veld. Pluimvee trapte af, door de A.B. overgenomen en na 2 min. doelpunt, dus 10 voor de A.B. Na 5 minuten spelen 11. Na 12 min. 12 voor Pluimvee, door een tergend langzaam balletje, met de doelverdediger uit het doel. Na 14 min. 13. Volgens vele toeschou wers en mij buitenspel. Hierna werd ge draaid. De tweede helft was twee min. oud of het werd 14 en na 8 min. 15 wat ook de eindstand werd. Verder valt over deze wedstrijd niets te vertellen, of toch nog wel iets. Door leeftijdsverschil der spe lers A.B. elftal samen pl.m. 400 jaar en Pluimvee gezamenlijke leeftijd pl.m.l 200 jaar werd het een sof. En nu de derde en laatste wedstrijd. Deze werd door de A.B. gespeeld tegen Centraal Bureau G.A. uit Rotterdam. Met 't schaam rood nog op mijn wangetjes schrijf ik dit gedeelte. Als om 15.20 uur de heer Jacobs voor het eerst in deze wedstrijd op zijn fluitje fluit, begint Centraal Bureau stevig aan te pakken; na acht min. 10 (buiten spel); na tien min. 20 (buitenspel). De scheidsrechter werd toen vanaf de lijn een andere bril aangeboden om de off-side bal len beter te kunnen zien. Na dertien min. moest onze trouwe doelverdediger Goverts uitvallen wegens een vingerblessure bij 16

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 18