DE HULDIGING Op 28 april j.l., de dag waarop hij veertig jaar geleden als analyst in dienst trad van de Amstel Brouwerij, was de heer Stoke met echtgenote en kinderen het middelpunt in onze ontvangkelder. Hier waren zeer velen samengekomen om dat veertigjarig jubileum te gedenken. Hier hoorden zij hoe de heer ir. R. van Marwijk Kooy hem in zeer waarderende woorden toesprak. Na de overhandiging van de envelop met inhoud kreeg de heer mr. W. M. Reijerse het woord. Deze was niet alleen gekomen om Stoke namens de burgemeester van Amster dam te feliciteren met deze belangrijke mijlpaal, maar ook om hem de verrassende en prettige mededeling te doen, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de zilveren medaille van de huisorde van Oranje Nassau te verlenen. En de heer Reijerse speldde de jubilaris de versierselen op onder luid applaus van de aanwezigen. De heer J. G. A. Weissenborn belichtte o.a. de oorlogstijd, toen het huis van het echtpaar Stoke vele onderduikers herbergde, tot wie ook een tijdlang de heer Weissen born behoorde. Het bedrag dat zich in de envelop bevond die de heer Weissenborn tenslotte overhan digde, was bedoeld als een goed begin van de aankoopsom van een televisietoestel. Als laatste sprak de heer J. Beers, die zijn woorden vergezeld deed gaan van een aan tal sigaren, waarmee de heer Stoke voor lopig wel vooruit zal kunnen. De jubilaris dankte met enige welgekozen Gasten in de ontvangkelder Een gezellige groep voegde zich woensdag 8 april in de ontvangstkelder bij het Bier Ccmplet, waaraan ditmaal echtgenoten van collega's van de expeditie deelnamen. Deze groep bestond uit enige tientallen leden van de Club der Honderd en enige Rotterdam se studenten, die deze dag de gast van de club waren. De heer C. Brink, secretaris van de Club der Honderd vertelde ons, dat deze naam heenwees naar het maximum aantal leden, dat er deel van kon uitmaken. „Het is een ontspanningsclub voor allerlei soorten man nen artisten, zakenlieden enz. Zelf ben ik hoofdambtenaar. We tellen honderd leden en er is een lange wachtlijst van mensen die graag lid willen worden." De club bestaat vijf jaar en had voor de viering van dit eerste lustrum de studenten uit Rotterdam uitgenodigd. Het vorig jaar woorden allereerst H.M. de Koningin voor de hem verleende onderscheiding en be loofde daarna een televisietoestel te zullen kopen van de inhoud der beide enveloppen, vermeerderd met het bedrag dat hij bij zijn zilveren jubileum had gekregen voor een goud horloge dat hij nooit gekocht had. „Dat zal je dan zelf wel gemaakt hebben", zei de heer Van Marwijk Kooy, doelend op Stoke's klokkenhobby. Maar zover had hij het op dat gebied nog niet gebracht, aldus de jubilaris, die hierna van ieder der aanwezigen persoonlijke gelukwensen in ontvangst moest nemen. FELICITATIE VAN DE BAZEN Onze geachte collega, A. H. M. Stoke, heeft zijn veertigjarig jubileum gevierd. Van die veertig jaar heeft hij er vele in de kelder doorgebracht, hetgeen op zichzelf een pres tatie is. De laatste jaren is Stoke belast geweest met de leiding van de gistkelder, die wij, oud gedienden ,,de ziel van de brouwerij" noe men. De heer Stoke is een prettige collega, al tijd bereid om te helpen waar dat nodig is. Wij wensen hem nog een reeks van geluk kige jaren toe in zijn werk om daarna in goede gezondheid van zijn pensioen te ge nieten. Namens de bazen, G. Fokke. was de club de gast van deze studenten geweest toen dezen hun negende lustrum vierden. Ze hadden toen gezamenlijk ge vist en ook dit jaar was het weer een hen- gelfestijn geworden. ,.De pier van IJmuiden was afgesloten, maar ik heb van de politie toestemming gekregen om met een boot naar het fort te gaan en daar hebben we toen gevist. De vangst bestond uit een schar van tien cm, een schar van 15 cm en enkele aaltjes. Wij hebben deze vissen plechtig overgedragen aan onze gasten". Aldus de heer Brink, die ook verklaarde waarom er nu een zeemeer min in de kelder was. Wij hadden name lijk met grote belangstelling gezien, dat de studenten een charmante verschijning als zeermeermin verkleed, op een tafelblad had den binnengedragen. „Dat is hun vangst", zei de heer Brink lachend. 15

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 17