JAAR AMSTEL- KLANT 13 Een zeldzaam jubileum vierde de heer W. M. Thoolen, Oosterduinweg 1, Aer- denhout, die op 30 april j.l. vijftig jaar Amstelklant was en eveneens een halve eeuw in zijn zaak stond. Onze inspecteur Hogendonk heeft het echtpaar op de jubileumdag gelukgewenst en namens de Amstel Brouwerij een elek trische klok aangeboden. Voor de fotograaf tikte het echtpaar Thoo len de glazen tegen elkaar, gevuld met het gerstenat, dat zij een halve eeuw uitge schonken hebben. NIEUWE LEGKELDER bijna gereed Uniek systeem in Nederland Een nieuw systeem legkelder is in uitvoe ring. Het systeem is nieuw in Nederland en het wordt uitgevoerd op een steen- worps afstands van de plaats waar de Am sterdamse collega's werken. Reeds maan denlang is midden in ons bedrijf grote ac tiviteit gaandenieuwbouw in verband met uitbreiding. Wij hebben hiervan reeds en kele malen een afbeelding gepubliceerd en voor zover u het zelf niet in natura hebt geconstateerd, kunt u het op de plaat in dit nummer zien, dat het werk opschiet. De Hollandsche Betonmaatschappij (dezelfde die dertig jaar geleden het z.g. vatenge- bouw neerzette) heeft half april de bekis ting weggenomen van de legkelder, die een voor Nederland zeer ongewoon beeld op levert. Kijkt men van boven in hetgeen nog kon toen de foto werd gemaakt - deze kelder, dan ontwaart men achttien rechthoekige ruimten van zes bij vier me ter bodemoppervlakte elk. Aan de erboven uitstekende ijzer- en stavenbundels kan men zien hoe zwaar de bewapening van het be ton is. Dit is ook wel nodig want de bo dem van elk dezer bakken zal een gewicht te dragen krijgen van circa 250 ton, het geen gelijk staat aan twaalf geladen spoor wagons. Deze manier van bier lageren is een ontwerp van het architectenbureau Langhout. Het beton wordt na droging be dekt met een zwarte stof, krick-massa ge noemd, zodat de tanks gemakkelijk zijn schoon te maken. Hiertoe dient een man toegang te hebben tot de tank, hetgeen mo gelijk is door een mangat, dat in het be ton is uitgespaard. Een andere uitsparing is gemaakt voor de verlichting. Het systeem van de tanks is hiermede dus verlaten. Tanks hebben door hun ronde vorm wel een grote stevigte, maar zijn, mede door die vorm niet op economische wijze te plaatsen. Als het dak op deze legkelder is aange bracht, vormt dit de bodem van de gist- kelder die er dus bovenop komt. Zodra beide uitbreidingen klaar zijn, zul len wij beschikken over juist genoeg leg- ruimte voor de huidige behoefte en zal er enige extra ruimte zijn wat de gistkelder betreft. Wij hebben dus dringend behoefte aan deze uitbreidingen en de grote zorg van de be drijfsleiding is dan ook de geraamde uit breiding van de productie, veroorzaakt door de stijgende verkoop aan een publiek dat meer Amstel bier gaat drinken, mogelijk te maken. Hiervoor is ruimte nodig. Hoeveel ruimte? Dat is de grote vraag. Want nie mand kan met zekerheid zeggen hoeveel Amstel bier het publiek in binnen- en bui tenland meer zal gaan drinken. Voorlopig wordt er doorgebouwd en wij zullen dan ook nog menig jaar iets te mel den hebben over de voortgang welke de uitbreiding maakt.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 15