het daar particulier terrein is, niet al te serieus is opgevat. De reeks examens zal zaterdag 16 mei met een feestelijke uitreiking van de diploma's bekroond worden. Voor de deelnemers zal de cursus in mime mate hebben bijgedragen tot een beter in zicht in de verkeersregels en al zal men zich over enkele maanden wellicht niet meer de minimum vertragingseis voor een brombakfiets herinneren, toch zullen de basisregels die bij een correcte deelneming aan het verkeer grondig moeten worden gekend, alle cursisten bijblijven. Waarom velen, vooral van het kantoor personeel, na een enkel proefwerk niets meer van zich lieten horen, is een probleem van geheel andere aard en het enige, wat aan deze prettige cursus afbreuk heeft gedaan. R. H. ten Cate Diploma's uitgereikt Jaarlijks verliezen 1.500 Nederlanders het leven door verkeersongevallen, een aantal dat ongeveer gelijk is aan de bevolking van Marken. De materiële schade beloopt twee honderdzestig miljoen gulden per jaar of zevenhonderdduizend gulen per dag. Deze getallen onthulde de heer H. Machiel- sen, directeur van het verbond voor Veilig Verkeer in zijn toespraak tot de geslaagden van de Verkeerscursus, die met hun dames zaterdagavond 16 mei j.l. bij elkaar waren gekomen in de ontvangkelder om hun diploma's in ontvangst te nemen. De heer Machielsen achtte het een verheugend ver schijnsel, dat de bedrijven geld willen in vesteren in de verkeersveiligheid en hij sprak de hoop uit, dat door deze cursus mensenlevens gespaard zullen worden. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de diploma's. De aanwezigen hadden aan het begin van de avond reeds gedanst op de muziek van het dansorkest de Metro's en zij hadden kennis gemaakt met Los Caballeros. Deze laatsten bleken twee collega's te zijn, name lijk de heren Frits Greive en Ab. Pols. Op geestdriftige wijze, en met veel élan zongen zij geroutineerd Zuidamerikaanse liedjes, zichzelf begeleidend met gitaar en rumbakogels. Hun optreden was terecht een succes. Het feestelijk karakter van deze avond werd verhoogd door het uitreiken van geschenken aan degenen die de proefwcrkjes en het examen op zeer goede wijze hadden ge maakt. De heer mr. E. J. Egberts sprak, al vorens tot het uitdelen van de prijzen over te gaan, van de grote waarde, welke zowel in de theorie als in de praktijk is gelegen. Zelfbeheersing is in de praktijk van het ver keer van bijzonder belang. Woorden van dank aan de heer Machielsen voor zijn komst en aan de heer Struiksma voor het organiseren en leiden van de cursus vorm den het slot van de toespraak van de heer Egberts. Ook de heer J. Beekman dankte de heer Struiksma; hij deed dit namens de cursisten en overhandigde een fraaie lederen tas. De avond had een gezellig verloop en de beide acrobaten, de Rifa's bestaande uit onze collega de heer F. Heinsius en zijn verloofde mejuffrouw R. Niesink, verrich ten toeren die in grote stilte werden aan schouwd. Toen wij haar feliciteerden, zei ze: het ging misschien wel zo goed omdat ik jarig ben vandaag. Toen hebben wij haaar weer ge feliciteerd Doctor C. G. A. Mastenbroek De directeur van de Poviet, de heer G. G. A. Mastenbroek is woensdag 20 mei j.l. in de aula van de gemeente-universiteit ge promoveerd tot doctor in de wis- en natuur kunde. Promotor was prof. dr. J. Kok, de directeur van het biochemisch laboratorium in Am sterdam en hoogleraar in de Galenische farmacie, biochemie en toxicologie. Ter weerszijden van het spreekgestoelte hadden zich de beide paranimfen opgesteld, onze directeur mr. E. J. Egberts en dr. F. W. Broekman. De promovendus had ter verkrijging van het doctoraat een proefschrift geschreven, dat getiteld was: ..Problemen bij de bereiding van infusievloeistoffen." Een kleine honderdvijftig belangstellenden wconden de stijlvolle plechtigheid bij, die zijn plechtige afsluiting vond in de senaats kamer, na het 'hora est' (het is tijd) van de pedel van de universiteit. Van deze plaats af mogen wij de jonge doctor veel geluk wensen met de promotie. 11

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 13