Geslaagde Veilig Verkeer cursus Hel steeds toenemende verkeer vormt een probleem waarvoor iedereen zich geplaatst ziet. Wij nemen er immers allen aan deel, hetzij als voetganger, fietser, bromfietser, motor rijder of automobilist. Dat het verkeer in de meeste landen een vraagstuk is en dat in vele andere landen gaat worden, blijkt uit het steeds stijgend aantal weggebruikers dat er het slachtoffer van wordt. Hoe hoog de verkeersnood is gestegen, moge uit de volgende voorbeelden blijken. Tijdens de laatste wereldoorlog werden van 1941 tot 1945 1.070.000 Amerikaanse militairen gedood, gewond of als vermist opgegeven. In diezelfde tijd werden in de Verenigde Staten 3.300.000 burgers door verkeersongevallen gedood of gewond. Voor Nederland geldt dit, zij het op klei nere schaal, ook. Door de watersnood in 1953 verloren bijna tweeduizend mensen het leven; in 1958 stierven in Nederland 1.550 mensen door het verkeer. Gezien deze cijfers kan men de taak die het Verbond voor Veilig Verkeer op zich heeft genomen niet anders dan zeer nuttig en noodzakelijk noemen, een taak die erop gericht is de weggebruikers beter bekend te maken met de verkeersregels en hen daardoor beter te wapenen tegen de ge varen die op de weg dreigen. Toen dan ook onze directie het Amster damse personeel in de gelegenheid stelde om aan een cursus voor veilig verkeer deel te nemen, vond dit veel bijval en 104 per sonen gaven zich op. De heer G. Struiksma werd bereid gevonden de organisatie op zich te nemen. De deelnemers kregen met korte tussen pozen schriftelijke lessen en na de twaalfde werden zij gedurende drie avonden en wel op 25 februari, 25 maart en 20 april aan een proefwerkje onderworpen. Op 22 april werd het officiële examen afgenomen. Zo wel de proefwerkjes als het examen von den plaats in de ontvangkelder, waar ter verheldering van de problemen bier werd geserveerd aan de voetgangers en fietsers onder de cursisten en limonade aan het snelverkeer. Op de eerste avond verzorgde de Amster damse verkeerspolitie een film met een praatje. Op de tweede avond konden de deelnemers hun kennis toetsen door middel van een reactiesnelheidsmeter van de Hil- versumse verkeerspolitie. Het laatste proef werk werd gevolgd door een prachtige kleurenfilm over Afrika, aangeboden door de Caltex, met schitterende opnamen van dieren, die bij ons allang niet meer aan het verkeer deelnemen en hoogstens in Artis geparkeerd zijn. Op de examenavond belichtte de heer Lan- geveld in zijn functie van verkeersdeskun- dige enige aspecten van verkeersproblemen die zelfs in de uitgebreide cursus niet te lezen waren. Het is te hopen dat de op merking van de heer Langeveld, dat men zich op de Hoge Yeluwe niet aan de verkeersregels behoeft te houden, aangezien (Lees verder hiernaast) Concentratie bij het beantwoorden van de examenvragen De heren Ooyevaar, Van Kesteren en Tabbers 10

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 12