Hoe onthullend kan het niet zijn om tij dens de werkuren in de fabriek eens op eikaars werkwijze te letten en die later, bij voorbeeld in het schaftuur of tijdens de lunchpauze, eens te laten overspelen „klaar voor opname". Trouwens, wanneer men de werkende mens scherp observeert, zal men weinig moeite hebben met het achteraf treffen van die ensceneringen, waaruit punt gaaf de karakteristiek van de gefotografeer de arbeid te voorschijn komt. En al mag een cynicus dan eens gezegd hebben, dat werken een vorm van zenuwachtigheid is, de oogst van de wedstrijd „richt uw lens op de werkende mens" zal ongetwijfeld weer bewijzen, dat arbeid nog altijd adelt. Vereniging Nederlands Fabrikaat welke ons voorgaande inleiding toezond, omschrijft als volgt de wedstrijdvoorwaarden voor de nationale fotowedstrijd „Richt uw lens op de werkende mens" uitgeschreven door de Vereniging Nederlands Fabrikaat in samen werking met de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie. De wedstrijd staat onder patronage van het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond; het Verbond van Nederlandse Werkgevers; het Katholiek Verbond van Werkgevers-Vak- verenigingen; het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers in Nederland; het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; de Katholieke Arbeiders Beweging en het Christelijk Nationaal Vakverbond. 1. Aan deze wedstrijd kan door iedereen, jong en oud, worden deelgenomen. Uit gezonderd zijn degenen, die werkzaam zijn als vakfotograaf. De wedstrijd duurt van 9 mei tot en met 15 juni 1959. 2. De wedstrijd omvat twee groepen: Groep A voor de leeftijd van 10 tot en met 17 jaar; Groep B voor alle overige amateurs. De wedstrijd omvat bet onderwerp „de werkende mens" in de ruimste zin van het woord. 4. Het formaat van de foto's moet ten minste 9 x 9 cm zijn en mag ten hoog ste 18 x 24 cm bedragen. De foto's mogen niet op carton zijn geplakt. Iede re deelnemer mag maximaal 5 foto's in zenden, zowel zwart-wit als in kleur. 5. Op elke foto dient duidelijk aan de achterzijde vermeld te worden: naam en adres van de inzender, het totaal der ingezonden foto's en de groep waarin men meedingt. Voor de A-groep moet bovendien de leeftijd en de school waarvan men leerling(e) is, worden op gegeven. 6. Alle inzendingen moeten eigen werk zijn. Het doen afwerken of vergroten van de in te zenden foto's is toegestaan. De foto's moeten in 1959 zijn gemaakt en nooit eerder zijn bekroond. In hoofdzaak zal door de jury worden gelet op de voorstelling van de foto's en niet in de eerste plaats op de tech nische uitvoering. 7. De inzending sluit op maandag 15 juni 1959 en moet geschieden aan de Ver eniging Nederlands Fabrikaat, postbus 999, Den Haag. Onvoldoende gefrankeerde inzendingen worden geweigerd. PRIJZEN GROEP A Voor de beste jeugdige inzender uit elke provincie, dus voor elf provinciale win naars Een vijfdaagse reis langs de Neder landse industrie, als gast van de Centrale Werkgevers Organisaties. Voorts Een eerste prijs van ƒ100,in contanten Een tweede prijs van 75,in contanten Een derde prijs van 50,in contanten beschikbaar gesteld door de Centrale Werk nemers Organisaties. Daarnaast worden waardevolle prijzen in natura uitgeloofd. Speciale schoolprijs De school waarvan een leerling(e) de eer ste prijs van Groep A heeft gewonnen, wordt door de Vereniging Nederlands Fa brikaat een filmmiddag met tractaties aan geboden. Lees verder volgende pag 8

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 10