Lof van het Amstel 'Bier Gedurende het Bier Complet van 19 maart j.l. heeft mevrouw M. fanssen- Smit een door haar geschreven lied ten gehore gebracht. Zij heeft het gezon gen op de wijs van Voor Neerland een Lied op een Krachtige Toon en oogst te hiermee bijzonder veel bijval. Het is daarom met veel genoegen, dat wij de tekst hier mogen afdrukken. Wij zingen het lied van het schuimende bier Het bier met karakterDe Amstel is hier t Is 't meest getapte, kom schenk nog eens in Het is eten en drinken voor 't Amstelgezin. Refrein Hoog dus de glazen, verkondig het luid: Men brouwt niet voor ganzen, komt drink nog eens uit Laat het maar klinken van hier tot de West De Amstel tracteert en het bier is weer best. Hier dansen de flesjes in leutige rij Hier trekken de kistjes met pullen voorbij Leeft naast efficiëntie, traditie nog voort en wordt ook de stap van het paard nog gehoord. Refrein Geen gast is zo welkom, bij menig banket Wordt 't fraai Amstel Gold op de tafel gezet Zwerf rond door de wereld, trek overal heen, steeds groet ons vrolijke Amstelembleem. Refrein Wij zingen het lied van het schuimende nat De trots van de Amstel, de glorie der stad Ons dorstige keeltje vindt hier zijn plezier En zweert eeuwig trouw aan het goed Amstel bier. Refrein M. J. Janssen-Smit. B li kaut ornaat In Engeland worden bierautomaten inge voerd, die 210 gekoelde blikken bier in drie soorten bevatten. Zulke automaten zullen binnenkort in talrijke Londense café's pubs worden geplaatst. Deze ontwikkeling wordt vergemakkelijkt door het aanbrengen van een apparaat waarmee de blikken snel kunnen worden geopend. Door een snelle beweging maakt men twee gaten in het blik, zodat de inhoud vlug en zonder morsen kan worden uitge schonken. Een ander onderwerp, dat ons deze maand (zij het slechts enkele ogenblikken) heeft geboeid is het langste woord, dat wij in tijden onder ogen kregen. Machineonder- houdskostenadministratie. Kunt u het wisselen? Nieuw soort fles The Glass Container Research Committee heeft een fles uitgebracht die berekend is op één keer gebruiken. De vorm is anders dan die van normale flessen, is gemakke lijk te hanteren en weegt de helft minder. Amerikaanse glasfabrieken wijzen erop, dat een fles gemiddeld veertig maal wordt gebruikt en dat de omloopkosten een frac tie uitmaken van de aanschaffingsprijs, zodat, wanneer de bestel- en afhaaldien- sten goed functioneren een gewone fles de voorkeur verdient. Maar wanneer de terugneming van ge wone flessen moeilijkheden oplevert, kan er behoefte zijn aan een fles die eenmaal wordt gebruikt. (Brewing Trade Review). 5

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 7