Deze maand hebben wij moeten denken aan dat verhaal uit het begin van deze eeuw. Het werd gedaan op een gramofoonplaat door een Amerikaanse komiek en heette Geen Nieuws of waaraan stierf de hond. In grote trekken kwam het hierop neer, dat een rijk zakenman voor enige tijd op reis ging en strikte opdracht had verstrekt hem niet lastig te vallen met berichten over thuis. Toen hij na twee weken terugkwam, stond de butler hem met de wagen op te wachten bij het station. „En is er nog nieuws?" vroeg de zaken man. „Nee, meneer", antwoordde de butler, „geen nieuws, alleen... de hond is ge storven". „Dat is vervelend; hoe kwam dat zo?" „Hij heeft voedselvergiftiging opgelopen nadat hij van verbrand paardevlees had gegeten, meneer". „Hoe kwam die daaraan?" „De stal is afgebrand en wij konden de paarden niet tijdig naar buiten brengen, meneer". „Hoe is die brand ontstaan?" „Overwaaiende vonken van de villa, me neer". „Wat! Is mijn huis ook afgebrand? Hoe kwam dat?" „De gordijnen raakten in brand toen ze-met een kaarsvlam in aanraking kwamen". „Kaarsvlam? Maar we hebben toch elek trisch licht!" „Ja, meneer, maar die kaarsen stonden in de kamer waar uw schoonmoeder lag op gebaard". „Is mijn schoonmoeder ook overleden? Is ze ziek geweest?" „Nee, meneer, ze stierf plotseling van ver driet". „Waarover had ze verdriet?" „Over de gebeurtenissen met uw vrouw, want die is er met de chauffeur vandoor gegaan. Maar verder is er geen nieuws, meneer". Wij moesten aan dit verhaal denken toen wij van verschillende kanten de opmerking hoorden: ik heb Het Spongat niet ont vangen deze keer. Spoedig bleek dan dat het laatst verschenen exemplaar wel was ontvangen, maar dat men stellig aannam dat ons personeelsblad elke maand ver schijnt. Maar hoewel naar een maandelijkse ver schijning gestreefd wordt, blijkt dat nog niet goed uitvoerbaar. Voor een goede vul ling van een personeelsblad is nieuws een eerste vereiste. En dan nieuws uit het^Sr drijf, hetzij van kantoor en brouwer! Amsterdam, hetzij van de filialen, hetzij van onze vertegenwoordigers en inspecteurs. Van die kanten moet het nieuws komen. En na deze omweg zijn we weer terug op ons verhaal. Er was geen nieuws... maar bij navraag bleek het tegenovergestelde. Zo is het ook in ons bedrijf en in vele be drijven. Hoewel dit laatste een schrale troost is. Maar toch is nieuws de ruggegraat van ons blad en wij zouden u, die graag wat over de Amstel Brouwerij leest, willen verzoe ken: als u wat meemaakt, waarvan u denkt dat het ook uw medewerkers in andere delen van het bedrijf zal interesseren en verheugen, laat het dan weten. Aan wie? U kunt het rechtstreeks doen aan de redac tie, afdeling Publiciteit. Maar ook kunt u terecht bij de leden van de redactieraad, die bestaat uit mej. H. A. Bosker, Sociale afd. en de heren A. W. Albers, Winkel verkoop, A. F. W. Kroon, Economische afd., G. Ch. Nieuwendijk, Documentr—s G. A. Poelenije, Techn. Dienst, Th. r nings, Poviet, C. P. Verhaar, Bouwbedrijf, A. J. A. de Winter en R. M. Wijdeveld, afd. Publiciteit. Mogen zij en wij op uw medewerking rekenen En tenslotte: er wordt te koop gevraagd een Winkler Prins Encyclopedie, 6de druk, liefst met de bijbehorende boeken van het jaar. Schriftelijke aanbiedingen worden gaarne ingewacht op de afdeling Publiciteit.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 2