HIER BOUWT DE ANTILLIAANSE BROUWERIJ fmmv De heer Fresco heeft een goede naam op Curasao. In opdracht van de overheid maak te hij het monument voor de Rijkseen heid, ter gelegenheid van het statuut, dat de nieuwe verhouding tussen Nederland en de Antillen vaststelde. De verwerving van de zelfstandigheid wordt uitgedrukt door zes jonge vogels die het ouderlijk nest ver laten (de zes eilanden die samen de Neder landse Antillen vor men). De vogels vlie gen in een spiraal naar boven en naar buiten uit. De spanten die de vogels dragen staan vrij van elkaar maar zijn onderling ruimtelijk verweven (staatkundige, economische en kulturele ver wevenheid). Het randschrift op de voetplaat is een citaat uit een rede van prinses Wilhelmina, gedurende haar regering gehouden: Steunend op eigen kracht doch met de wil elkander bij te staan. Gedurende haar bezoek aan Curagao heeft H.M. koningin Juliana het monument op 19 oktober 1955 onthuld. Trots verkondigt dit bord aan de Rijkseenheidboulevard bij Willemstad de voortgang van de werkzaamheden voor de Antilliaanse Brouwerij, waar voor op 21 januari j.l. de eerste spade in de grond ging. Aannemer Tassan heeft flink doorgezet en negentien dagen na de aanvang van het werk was de betonnen fundering gereed en waren de werkzaamheden zover ge vorderd als op bijgaande foto staat afgebeeld de contouren van machine kamer en ketelhuis zijn gereed. Wij hopen onze lezers op gezette tijden geïnformeerd te houden over de bouw van deze brouwerij, die wat de bouwkundige aspecten aangaat is ont worpen door de heer J. Fresco, archi tect BNA en stedebouwkundige BNS. 15

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 17