K te zien, behalve het samenkomen van de Mississippi en de Missouri. Het volgende traject ging tot Kansas City. Ook hier zijn we maar een dag gebleven en toen naar Denver gereisd, waar we vier dagen ge-i bleven zijn om even uit te blazen van de reis. Zo gemiddeld hebben de reizen vijf tien uur geduurd. Denver is een zeer mooi gelegen plaatsje. Vooral de omgeving is prachtig. Je ziet er dan ook veel toeristen. Van Denver uit hebben we een paar zeer interessante uit stapjes gemaakt, o.a. naar Rocky Mountain Park. Dit ligt in de omgeving van Denver en hier bevinden zich het graf van en een museum aangaande de beroemde Buffalo Bill. Het park is een zeer uitgebreid terrein waarin zich verschillende bergen bevinden en veel wild, zoals buffels. Het was er prachtig. Verder hebben we uitstapjes ge maakt naar Colorado Springs, Garden of the Gods (een rotspartij met allerlei grillige vormen)Cave of the Winds (ontzaglijke spleten in de rotsen waarin autowegen zijn aangelegd)naar de Pikes Peak (bergtop met eeuwige sneeuw en een prachtig ver gezicht over de omgeving, hoogte ruim 3.500 m.). De volgende dag was het helaas tijd om weer verder te gaan. Het ging tot Albu querque, waar we overnacht hebben. Van hier gingen we naar Flagstaff, waar we twee dagen zijn gebleven. We maakten een dagtocht naar de Grand Canyon. Ik geloof niet dat er elders ter wereld een dergelijk natuurverschijnsel te zien is. Dit is werke lijk adembenemend. Het geheel werd nog interessanter gemaakt doordat er in een houten gebouw voorzien van grote ramen uitleg gegeven wordt over het ontstaan van deze kloof en over de plantengroei en de dierenwereld, als over de klimaten die er heersen. De kleurige rotsen in de kloof hebben al lerlei namen gekregen. De afmetingen die genoemd worden zijn niet te geloven. Van boven af gezien lijkt de Colorado rivier die beneden stroomt een serpentine; zij is echter pl.m. 300 m breed. Je kunt een af daling maken per muilezel, die achttien km lang is en twee dagen duurt. Rondom deze Grand Canyon heersen alle zeven klimaten van de wereld (wordt vervolgd) LIJN IN DRIE-EN? DOE HET ZO. A De methode om een lijn in drieën te delen, die wij onder de titel Meetkundige Nieuwigheid in het augustus-nummer van Het Spongat plaatsten, is niet onopgemerkt gebleven. Tenminste, van geachte zijde ont vangen wij nu een briefje, waarbij een tekening is gevoegd van nog een andere methode. En omdat er wellicht bij de ab stract aangelegde lezers belangstelling voor bestaat, laten wij hier de tekening en de beschrijving volgen. Gegeven is de lijn AB, die in drie gelijke stukken moet worden verdeeld. Trek lijn BN, die met lijn AB een scherpe hoek vormt (hoe groot de hoek is, doet niet ter zake). Met de passer worden op deze lijn BN op gelijke afstanden drie pun ten uitgezet, C, D en E. Neem nu de afstand AE in de passer en zet hiermee de boog bij F vanuit D en die bij G vanuit C. Met de afstand BC in de passer zet men de boog bij F vanuit A en bij G vanuit F. Trek nu de lijnen DF en CG die de lijn AB dan in drie gelijke stuk ken zullen verdelen. KAT LOOS Een kat die een wandeling ging maken langs de Mauritskade, heeft zijn eigenares waarschijnlijk in grote ongerustheid ge bracht. Het dier geraakte op een bierschuit en werd tegen wil en dank verstekeling. De schuit voer naar Rotterdam en daar vonden ze het een bijzonder aardig beest. Maar toch werd hij weer naar Amsterdam gezonden. Wij hopen nu maar, dat als de kat eenmaal op de Mauritskade is, zijn huis zal kunnen terugvinden. De eigenares mag hem gerust openlijk in haar armen sluiten, want ze hoeft niet bang te zijn, dat ze een rekening krijgt voor pas- sagekosten. 14

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 16