Stichting Pensioenfonds van de Amstel Brouwerij N.V. Verkort Jaarverslag aan de deelhebbers Ter voldoening aan artikel 14 van de sta tuten laten wij hieronder de voornaamste punten van het aan de Amstel Brouwerij N.V. uitgebrachte jaarverslag over i956 volgen. Tengevolge van de achterstand in de werk zaamheden bij de verzekeringmaatschappij verband houdende met herberekeningen in zake de invoering der A.O.W., kon eerst thans het jaar 1956 worden afgesloten, hetgeen ook als reden geldt voor het nog uit te brengen jaarverslag over 1957, waar bij wijzigingen in het Pensioenreglement daarvan verder een gevolg zijn. Op 3 februari 1958 is de beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid ontvangen, waarbij de Statuten en reglementen ingevolge artikel 4 van de Pensioen- en Spaarfondsenwet, zijn goed gekeurd. De vennootschap heeft ook in 1956 geen gebruik gemaakt van de in artikel 7, lid 4 van het pensioenreglement gegeven moge lijkheid de deelhebbers in de jaarlijkse premies te laten bijdragen, zodat de gehele premielast door de brouwerij aan de Stich ting werd vergoed. In het verslagjaar werden zeventien deel hebbers toegelaten en bij de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. verzekerd, terwijl van acht het deelhebber schap eindigde door ontslag en van een door overlijden. Aan vijf van de deelhebbers, die vertrok ken, werd een uitgesteld pensioen toege kend, zo ook aan een deelhebber, die het dienstverband moest beëindigen wegens in validiteit. Aan de weduwe van de over leden deelhebber werd pensioen verleend. Overeenkomstig artikel 14 van het pen sioenreglement werden van een achttal deel hebbers, die in 1956 en vorige jaren ver trokken, de betreffende polissen afgekocht en zijn de waarden van de niet toegekende pensioenrechten aan het fonds vervallen. De hierop betrekking hebbende afkoop waarden werden in 1957 van de Holland sche Sociëteit van Levensverzekeringen ont vangen. Op de aan de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen verschuldigde koop sommen wegens aan deelhebbers toegeken de rechten over de voor toetreding per 1 januari 1953 liggende dienstjaren, werd wederom een aflossing betaald. De administratie van de Stichting over be doeld verslagjaar werd gecontroleerd door de accountants Th. L. Limperg, die blij kens het aan de bestuursleden uitgebrachte rapport dd. 13 juni 1958 deze in orde hebben bevonden. De wettelijke voorgeschreven verslagstaat over 1956 werd inmiddels aan de Ver zekeringskamer toegezonden. In de laatst gehouden bestuursvergadering bedankte mr. C. T. de Vries Robbé als voorzitter en werd op voorstel van de directie der Amstel Brouwerij overeenkom stig artikel 7 der statuten als zodanig be noemd jhr. Six van Hillegom, terwijl mr. J. C. Bossard bereid werd gevonden de openvallende plaats als bestuurslid te aan vaarden. Het bestuurslid de heer J. Schermelé, die aan de beurt van aftreden was, werd op voorstel van het bestuur bij enkele candi- daatstelling herkozen, daar door de deel hebbers voor deze vacature geen andere candidaten werden gesteld. HET BESTUUR, mr. E. J. Egberts, secr. Olifantenbier Khan, een driejarig olifantje van het Ber tram Mill circus, is dol op bier. Toen de heer Donald Duke (niet te verwarren met Donald Duck), eigenaar van het Portland Hotel in Chesterfield hiervan hoorde, stel de hij voor, dat Khan op zijn kosten net zoveel bier mocht drinken als het wilde, vooropgezet, dat het dier bij hem in de zaak zou komen, net als iedere andere klant. Khan en zijn oppasser namen de uitnodi ging aan en in alle rust dronk de olifant in de bar vier halve liters bier onder de verbaasde blikken van de overige gasten. Toen wandelde hij naar buiten zonder zelfs maar een stoel te hebben aangeraakt of ook maar iets te hebben beschadigd. Waarmede gezegd wil zijn, dat de mens vaak het dier ten voorbeeld kan nemen. (Misset's Horeca) 6

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 8